Realme, XT, 5 ve 5 Pro İçin Çekirdek Kaynak Kodlarını Yayınladı! - TeknoDiot.com

Realme, XT, 5 ve 5 Pro İçin Çekirdek Kaynak Kodlarını Yayınladı!

Çoğu şirketten farklı davranan Realme, kullanıcıların telefonlarının önyükleyicisini kolayca açabilmelerine olanak tanıyor.

Realme 1’den bu yana bütün cihazları için çekirdek kaynakları serbest bırakıyorlar ve şimdi Realme XT, Realme 5 ve Realme 5 Pro için çekirdek kaynak kodları yayımlayarak bu trendi devam ettirecekler.

Çekirdek kaynakları geliştiriciler ve uzman kullanıcılar için çok önemlidir. Cihazlarının genel performansını ve yeteneklerini geliştirmek için farklı yollar bulmalarına izin vererek, cihazlarını çalıştıran koda daha derine inmelerini sağlıyor. Çekirdek kaynak sürümleri ayrıca, özel ROM geliştirme için de faydalıdır. Bu da telefonlarında ROM’lardan memnun olmayan kullanıcılara yarar sağlar.

Realme, XT, 5 ve 5 Pro İçin Çekirdek Kaynak Kodlarını Yayınladı!

Realme XT, Realme 5 ve Realme 5 Pro için çekirdek kaynaklarının piyasaya sürülmesiyle, bu cihazlar için üçüncü taraf gelişiminde büyük bir artış görmeyi bekliyoruz. Realme ait üç cihaz da Android Pie’ye dayanan ColorOS kullanmaktadır. Cihazların gelecek yıl Android 10 güncellemesi alması bekleniyor. Çekirdek kaynak sürümü, resmi sürümden önce Android 10’u denemek isteyenler için iyi haber.

Göz atın:   Oppo F11 Pro Marvel’s Avengers Limited Edition Duyuruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu