Tiktok Takipçi Satın Al

Çin, 1.000 km/s Hıza Ulaşan Trenler İçin Test Hattı Kuruyor

Kaynağa göre, Çin’in Datong şehrinin Yangao bölgesinde, 1.000 km/s hıza ulaşan manyetik kaldırma trenleri için bir test hattının inşaatına başlandı.


Kaynağa göre testler 2 km, 5 km ve 15 km uzunluğundaki hatlarda üç aşamada gerçekleşecek. Projenin özelliği, trenin kısmi vakumlu bir tüp içinde hareket etmesidir.

Treni yolun özel bir bölümünde test ettikten sonra uzmanlar, ulaşımı 3.000 hatta 4.000 km/s hıza kadar hızlandıracak manyetik bir süspansiyon oluşturmayı planlıyor. Tren, bir uçaktan daha hızlı, yaklaşık bir tabanca mermisi hızında, saniyede 300 m yol alacaktır.

Yüksek hızlı manyetik süspansiyonlu trenlerin işletme maliyetlerini azaltmak için, süperiletkenlik etkileri kullanılarak elektromıknatısların güç kaynağı gerçekleştirilecektir.

Soğutma için nispeten ucuz sıvı nitrojen kullanarak konsepti test etmek için Çin’de bir pilot hat inşa edildi. 1.000 km / s veya daha yüksek hızlara sahip trenlerin bu on yılın sonunda faaliyete geçmesi muhtemeldir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu