Tiktok Takipçi Satın Al

Razer, Normalden Epey Küçük Yeni Bilgisayarı Tanıttı: Razer Tomahawk

Razer’ın ilk masaüstü oyun bilgisayarı çarpıcı modüler Tomahawk isim ile CES 2020‘de duyuruldu.

Standart bir CPU ve anakart yerine değiştirilebilir bir Intel NUC element kartı kullanır. Tasarımı ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran Razer Tomahawk, her ne kadar küçük de olsa işlevi ve performansı yüksek.


Razer, Blade adlı çok sayıda oyun faresi, klavye, kulaklık ve oyun dizüstü bilgisayarı satıyor, ancak Lenovo ve Maingear ile birkaç işbirliğini saymazsanız asla kendi oyun masaüstü bilgisayarını satmadı.

Sadece 10 litre hacim kaplayan tamamen yükseltilebilir bir oyun masaüstü olan Razer Tomahawk olarak bilinen etkileyici görünümlü bir PC ile karşımıza çıkıyor. İlk bakışta sadece harici bir ekran kartı gibi görünse de, aslında bir PC.

Bu şık alüminyum ve temperli cam kasanın küçük görünmesinin önemli bir nedeni var. Çünkü içinde geleneksel bir anakart veya masaüstü işlemci değil, bir Intel NUC Element modüler bilgisayar bulunduruyor.

Razer, Normalden Epey Küçük Yeni Bilgisayarı Tanıttı: Razer Tomahawk

CES 2020’de Razer Tomahawk sergilendi

Razer Tomahawk 45W Core i9-9980HK mobil işlemci, soğutma, RAM ve depolama yuvaları, Wi-Fi 6 ağ teknolojisi, birçok bağlantı noktası ve anakartın normalde bir masaüstüne güç sağlamak için ihtiyaç duyacağı tüm başlıkları içeren değiştirilebilir bir bilgisayardan bahsediyoruz. Bu, Razer’ı basitçe kasayı tasarlamak, bir güç kaynağı, grafik kartı, SSD, fanlar ve RAM sağlamak, bir işletim sistemi yüklemek ve sizin için yapılandırmak için bırakır.

Razer sadece muhafazayı kendi başına sağlayabilir ve gerisini yapmanıza izin verebilir. Bilgisayar üzerinde her hangi bir güncellemek yapmak isterseniz kullanıcının işi de kolay olacaktır. Intel, NUC Element kartlarını Amazon ve Newegg gibi perakendeciler aracılığıyla ayrı olarak satacaktır, böylece bunları başka bir yerden satın alabilir ve yerleştirebilirsiniz.

Razer, Normalden Epey Küçük Yeni Bilgisayarı Tanıttı: Razer Tomahawk

Razer‘dan yapılan açıklamaya göre Haziran ayında Core i7, 16GB RAM, 512GB depolama ve açıklanmamış RTX 20 serisi ekran kartı ile başlayıp piyasaya çıkarak yaklaşık 2.300 dolar başlangıç ​​fiyatıyla göndereceğini söylüyor.

Razer’in 2014’te alay ettiği modüler oyun PC konsepti değil, ancak Intel’in modülleri yapmaya devam ettiğini varsayarak çok daha gerçekçi görünüyor. Intel, en az birkaç yıl boyunca yükseltme teklif etmeyi planladığını ve diğer ortakların da gemide olduğunu söyledi. Örneğin Cooler Master, bu yılın sonunda kendi NUC Element muhafazası ve anahtar teslim sistemlerini de sunacak. Razer Tomahawk’ı daha da geliştirmek isteyen müşteriler ise Core i9, 64 GB RAM ve RTX 2080 Super seçeneklerine tercih edebilecekler.

Razer, Normalden Epey Küçük Yeni Bilgisayarı Tanıttı: Razer Tomahawk

Son olarak bilgisayar ile ilgili tüm güncel içeriklere bilgisayar haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

:: ASUS, Yeni Teknolojiye Sahip Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu