Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, Yeni Teknolojiye Sahip Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

ASUS ROG, CES 2020‘de dünyanın Display Stream Compression teknolojisine sahip ilk oyuncu monitörlerini tanıttı.

Tanıtılan modeller; 43” ROG Swift PG43UQ ve 27” ROG Strix XG27UQ, 144 Hz’e kadar 4K oyun deneyimi için DSC teknolojisinden yararlanıyor.


ASUS Republic of Gamers (ROG) bugün, dünyanın Display Stream Compression (DSC) teknolojisine sahip ilk oyuncu monitörleri olan ROG Swift PG43UQ ve ROG Strix XG27UQ modellerini duyurdu. DSC teknolojisine sahip bu yeni monitörler 144 Hz yenileme hızına kadar 4K çözünürlük sunarak son derece akıcı ve yüksek kaliteli görüntüler oluşturuyor. NVIDIA G-SYNC uyumlu olan monitörler görüntülerde yırtılma yaşanmayan kusursuz oyun deneyimleri sunuyor.

Display Stream Compression: Tek bir bağlantıyla kaliteden ödün vermeden 144 Hz’de 4K oyun deneyimi sunuyor.

ASUS, Yeni Teknolojiye Sahip Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

Yansıma önleyici ekranlar

Endüstri genelinde kullanılan bir sıkıştırma standardı olan Display Stream Compression teknolojisi, ultra yüksek çözünürlüklü video akışlarını görüntü kalitesinde belirgin bir kayıp olmadan tek bir arayüz üzerinden yüksek hızla aktarmak için kullanılıyor. DSC teknolojisinden yararlanan ROG Swift PG43UQ ve ROG Strix XG27UQ, tek bir DisplayPort 1.4 bağlantısı üzerinden ve görüntü kalitesini olumsuz etkileyen renk alt örnekleme yöntemi kullanılmadan 144 Hz yenileme hızında 4K çözünürlükle son derece ayrıntılı ve akıcı görüntüler sunabiliyor.

DSC teknolojisi olmadan bu performansa ancak, video sinyallerini monitöre iki adet DisplayPort bağlantısı ile aktararak ulaşılabiliyor. Bu da genellikle karmaşık bir sürücü yapılandırması gerektiriyor ve HDR içeriklerin oynatılmasına, oyunlarda da değişken yenileme hızı özelliğinin kullanılmasına engel oluyor. Yeni ROG monitörler tüm bu sorunları aşarak tek bir DisplayPort 1.4 bağlantısı üzerinden HDR ve değişken yenileme hızı özelliklerine destek veriyor.

ASUS, Yeni Teknolojiye Sahip Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

ASUS ROG Swift PG43UQ

Dünyanın DSC teknolojisine sahip ilk 43” oyuncu monitörü olan ROG Swift PG43UQ, 144 Hz’e kadar yenileme hızı ve 1 ms MPRT tepki süresiyle akıcı 4K görüntüler sunuyor. DCI‑P3 profesyonel renk gamının %90’ını kapsayan HDR teknolojisiyle DisplayHDR™ 1000 sertifikası için gereken olağanüstü kontrastı sağlayan monitör, NVIDIA G-SYNC teknolojisine de destek veriyor. Swift PG43UQ ayrıca GameFast Giriş teknolojisi ile daha hızlı ve gecikmesiz kontrol imkanı sunarak oyun deneyimini zenginleştiriyor ve oyuncuların rakiplerine karşı avantaj elde etmesini sağlıyor.

Swift PG43UQ geniş paneliyle büyük ekranda etkileyici oyun deneyimi sağlıyor. Bunu yaparken, genellikle sadece daha küçük ekranlarda bulunan yüksek veya değişken yenileme hızı teknolojilerinden de ödün vermiyor. Ekranda ayrıca değişken aydınlatma koşulları altında ayrıntıları daha iyi görmeyi sağlayan yansıma önleyici bir kaplama bulunuyor.

ASUS, Yeni Teknolojiye Sahip Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

Büyük ekranda eğlence için tasarlanan Swift PG43UQ, kanepeden veya bir oyuncu koltuğundan kolayca ayar yapmanızı sağlayan kullanışlı bir uzaktan kumandaya da sahip.

ASUS SonicMaster teknolojisinden yararlanan sağlam bir çift 10 W hoparlör ise Swift PG43UQ’nun olağanüstü kaliteli sesler oluşturarak görüntü kalitesine mükemmel uyum sağlayan bir işitsel deneyim sunmasını sağlıyor.

ROG Strix XG27UQ

Diğer monitör ise 27 inç ekranda son derece akıcı 4K görüntüler sunuyor. Dünyanın DSC teknolojisine sahip ilk 27 inç oyuncu monitörü olan ROG Strix XG27UQ, aynı ROG Swift PG43UQ gibi 144 Hz’e kadar yenileme hızı ve 1 ms MPRT tepki süresiyle akıcı 4K görüntüler sunuyor.

NVIDIA G-SYNC Compatible sertifikasına hazır olan ekran olağanüstü kontrast ve %90 DCI-P3 profesyonel renk gamı kapsama oranıyla DisplayHDR 400 sertifikasını taşıyor. Son olarak ASUS markasının ürünlerinin güncel haberlerine ASUS haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

ASUS, Yeni Teknolojiye Sahip Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

 

:: 16.000 DPI’lı ASUS ROG Chakram Tanıtıldı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu