Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

PUBG Sistem Gereksinimleri

Steam'in en çok oynanan oyunları arasında yer alan popüler battle royale oyunu PUBG'nin sistem gereksinimlerini bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Steam’in en popüler ve en çok oynanan oyunları arasında yer alan PUBG sistem gereksinimleri 2022 özelliklerine yakından bakacağız.

PUBG sistem gereksinimleri, birçok oyuncu için oldukça önemli. Günümüzde PUBG oyununu hangi bilgisayarlarda oynayabiliriz?


PUBG, oyunun sonunda hayatta kalmayı başarabilen tek bir oyuncunun kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur. Tüm oyuncular oyuna eşit şartlarda, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan başlarlar;

Haritanın çeşitli yerlerinde bulunan silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler. UNREAL 4 Oyun Motoruna sahip, gerçekçi ve olağanüstü heyecanlı olan bu oyun, 8 kilometre karelik bir harita içerisinde oynanmaktadır.

PLAYERUNKNOWN takma adıyla dünyaca üne sahip Brendan Greene, bu heyecan verici proje için Bluehole’un tecrübeli ekibiyle birlikte çalışmıştır. PUBG’ye günümüzde 50.000.000 oyuncu sahip. Ortalama anlık oyuncu sayısı ise 500.000’i zorlamakta. Peki oyunun PUBG sistem gereksinimleri nelerdir?

PUBG Kaç GB?

PUBG boyutu 30 GB olduğundan, PC’nize PUBG yüklemek için en az 30 GB disk alanı gereklidir.
Sistem gereksinimleri, oyunun Lite sürümünden önemli ölçüde yüksektir ve oynaması da ücretlidir.

PlayerUnknown’s Battleground, yaygın olarak PUBG olarak bilinen çevrimiçi çok oyunculu oyun 2017 yılında piyasaya sürüldü. Oyun dünya çapında çok popüler hale geldiğinden, Kore merkezli oyun geliştirici şirketi BlueHole geç akıllı telefonlar için PUBG Mobile oyununu da piyasaya sürdü. Hem PC hem de akıllı telefon versiyonu iyi iş çıkardı ve 2018’de en çok oynanan oyunlardan biri oldu.

Sadece PUBG PC’nin Temmuz 2020’de 70 milyondan fazla oyuncu tabanı kaydettiğini bilmenizi isteriz . PUBG, göz açıp kapayıncaya kadar bayılabileceğiniz bir oyundur. Oyunu oynamak için yüksek becerilere, odaklanmaya ve sabra ihtiyacınız var, PC versiyonu mobil versiyondan çok daha zor.

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

Minimum

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB alan

Önerilen

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600
 • RAM: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB alan

Yani bunlar, herhangi bir önemli gecikme veya kare düşüşü olmadan oyunu çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız minimum yapılandırmadır. Ancak bunların minimum gereksinimler olduğunu unutmayın; bu, işi yapacağı anlamına gelir, ancak ondan beklediğiniz en sorunsuz oyunu sağlamayacaksınız.

Bununla birlikte, PUBG PC ile yüksek kare hızları, süper akıcı animasyonlar ve hızlı tepki hızıyla en iyi oyun deneyimini istiyorsanız, PUBG Corps’un web sitelerinde listelediği önerilen PC gereksinimlerini tercih etmelisiniz.

Bunlar, size yüksek kare hızları, oynatıcı tepkisi ve grafiklerle harika bir oyun deneyimi sağlayacak PC yapılandırmasıdır. PUBG veya başka bir PC oyununu oynarken bu kurulumdan tamamen memnun kalacaksınız. Ancak olumsuz yanı, cebinizde biraz pahalıya mal olabilir.

Merak etmeyin, bu sorun için bir çözümümüz var. Premium deneyimler elde etmek için daha fazla harcama yapmak zorunlu değildir. Yukarıdaki ikisi, PUBG için minimum ve önerilen PC gereksinimleridir, ancak burada oyunu herhangi bir sorunla ve bütçenize baskı uygulamadan sorunsuz bir şekilde çalıştırabilen bir dizi en iyi donanımı listeledik.

Yüksek FPS Değerleri

Yukarıda saydığımız özellikler PUBG’yi en düşük ayarlarda çalıştırır, oyun deneyimi için en iyi ayarlar değildir. PUBG için tavsiye edilen sistem gereksinimleri ise şunlardır: İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, İşlemci: Intel i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600, Bellek: 16 GB RAM, Ekran Kartı: NVIDIA GeForce, GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB, Direct X: 11.0, Ağ: Genişbant Ağ Bağlantısı ,Depo Alanı: 30 GB boş alan

144 fps’de, rekabetçi oyun deneyimi için tavsiye ettiğimiz sistem gereksinimleri şunlardır:, İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, İşlemci: i9-9900K 3.6GHz, 32GB / AMD Ryzen 7 3800X, Bellek: 32 GB RAM, Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Super / AMD Radeon RX 5700, Direct X: 11,0, Ağ: Geniş Bant, İnternet Bağlantısı, Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Yüksek fps’de ve oyun monitörü dediğimiz yüksek yenileme hızına sahip monitörlerle en iyi performans için yukarıdaki saydığımız sistem gereksinimleri önerilir.

PUBG En İyi Bilgisayar Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600XT / Intel Core i5 9600K 9. Nesil
 • GPU: Zotac GeForce GTX 1050 Ti OC Sürümü
 • Direct: 11.0
 • RAM: 16 GB RAM
 • Depolama: 512GB SSD
 • Ağ: Geniş Bant İnternet Bağlantısı

AMD Ryzen 5 3600XT’yi önerdik çünkü Base Clock: 3.8GHz, Max Boost Clock: 4.5GHz’e kadar, 35MB Önbellek, TDP: 95W. AMD 400, 500 serisi yonga seti tabanlı anakartlarla uyumlu olduğundan, tüm anakartı değiştirmenize gerek kalmaz. GTX 1050 Ti ile eşleştirilen CPU, performansı ikiye katlıyor.

16GB RAM, bütçenizi zorlamaz, ancak işlemede önemli bir rol oynar. 16GB RAM, her şeyi doğru yere koyar ve iş yükünü dağıtarak CPU’nun daha iyi performans göstermesine yardımcı olur. SSD’yi öneriyoruz çünkü oyuncuların burada uzun saatler yükleyen oyunlardan hoşlanmadıklarını biliyoruz SSD, PUBG’yi veya başka bir oyunu kısa sürede başlatmaya yardımcı olabilir.

Bu haberimizde 2020 yılında da PUBG oynanır mı? Sorusunun cevabını verdik. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşmanız mümkündür.

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri PUBG Sistem Gereksinimleri PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu