TeknoDiot
     
     
     

PUBG ve Fortnite Davasında Sürpriz Sonuç

PUBG ve Fortnite Davasında Sürpriz Sonuç

PUBG ve Fortnite davası sürpriz şekilde sonuçlandı. Battle royale dünyasının liderleri PUBG ve Fortnite arasında dava söz konusu idi. PUBG geliştiricisi PUBG Corporation tarafından Fortnite geliştiricisi Epic Gamesaleyhine açılan davadan vazgeçilmiş durumda.

PUBG Corporation daha önce, başarılı bir biçimde kurdukları Battle Royale formülünün Epic Games tarafından kopyalandığını ve bunun için zararlarının karşılanmasını talep etmişti. Aylarca süren dava süreci sonrasında PUBG Corporation bir anda hiçbir açıklama yapmaksızın davadan geri çekilmiş durumda.

PUBG ve Fortnite Davasında Sürpriz Sonuç

PUBG Corporation davadan geri çekildiklerini onaylasa da mahkemede herhangi bir anlaşmaya varılıp varılmadığı konusunda herhangi bir açıklamada bulunmuyor. Konu biraz ilginç hal almaya başladı desek yeridir. PUBG Corporation hem de Epic Games şirketlerinin ortak bir çıkarının olması. Çin merkezli Tencent her iki şirketin de bir kısmının sahibi konumunda bulunuyor. Ayrıca PUBG, Epic tarafından geliştirilmiş olan Unreal Engine üzerine kurulu. Özetle, dava iki tarafın da zararına olabilir.

[ilgiliicerik icerik_id=”17831″]

Bu davadan önce 2017’nin Eylül ayından bu yana aralarında atışıyorlardı. PUBG geliştiricisi Bluehole, oynanışlarını kopyaladığı gerekçesiyle Fortnite’a ateş püskürmüştü. Resmi dava başvurusu ise Ocak ayında başladı. Süreçte iki şirkette açıklama yapmaktan kaçınmıştı. PUBG’nin oyunu düzelteceği yerde başka güncellemeler ile yenilik eklemesi oyuncuları oyundan epeyce soğutmasına yetmişti. Oyuncu sayısı azalan PUBG’nin durumu acilen toparlaması lazım. Fortnite, PUBG karşısında başarısını oldukça iyi sürdürmeye devam ediyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


İşte 2018’de Çıkacak 5 Oyun

Buğra Noyan

Oyuncular Kendi Overwatch’unu Yapacak!

Buğra Noyan

Rainbow Six Siege İçin “Hayal Kırıklıkları”

Adil Anıl Öktem

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.