Tiktok Takipçi Satın Al

PlayStation Store İndirimleri

Oyun geliştiricilerinin adeta film yapımcılarıyla yarıştığı şu günlerde bu durumdan en çok etkilenenler haliyle tüketiciler oluyor. Günümüzde milyonlarca dolara mal olan yapımlar, sundukları birçok yenilik ve geliştirilen özelliklerin yanında, cüzdanımızdan da aynı oranda götürüyor. Bu durum PS oyun ve konsol kanadına yansımış durumda ve artık insanlar sürekli indirim kovalıyor.

Sony son zamanlarda PlayStation özel içerikleri ile atağa kalktı ve birbirinden özel yapımlar oyuncuların dikkatini çekecek nitelikte olsalar da; PS4’e özel God of War, Detroit: Become Human gibi yeni nesil hikaye anlatı tabanlı bu oyunlar artık 300 TL bandına erişmiş durumda. Ayrıca artan dolar kuru tüm teknoloji sektöründe olduğu gibi oyun dünyasında da etkisini gösteriyor.

PS Oyun indirimleri ve topluluğun beklentisi

Bu buhranlı dönem ne zamana kadar gidecek bilinmez ama tüm platformlarda olduğu gibi Sony PlayStation Store’da sunduğu indirimlerle biraz daha umut vermeye başladı. Düzenli olarak gelen Haftanın Fırsatı, PS Plus aylık oyunları, özel indirimler ve yakında klasik oyunlara gelecek PlayStation Hints indirimleri konsolda oyun oynamak için teşvik edici. En azından konsollara PES oynamak dışında daha fazla misyon yükledi.


Yine de PS oyun indirimlerinin yetersiz olduğuna dair topluluktan sesler yükseliyor. Sony geçtiğimiz günlerde hamle yapıp PlayStation Hints‘i duyurs da, PS4 oyuncuları klasik oyunlardan daha fazlasını hakediyor. Steam indirimlerinin dönem dönem insanları çekmekte çok daha cömert ve başarılı olduğu bir gerçek. İndirim konusundaki sıkıntıları büyük ölçüde Sony’nin Türkiye’deki yerelleşme politikasının başarısızlığına bağlıyorum. PlayStation Store’daki fiyatlar Sony PS4 özel yapımları da dahil olmak üzere oyunlarda dolar kurunun TL’ye çevrilmesinden başka bir ekstra katmıyor. Kısaca yerel fiyatlandırma şart…

Değinilmesi gereken bir diğer konu da Türkçe dil desteği. Sony Türkiye diye bir oluşum var, ancak türkçe dil desteği diye bir şey yok. Bu konuda Sony’den çok üçüncü parti yapımcılardan medet umar hale geldik. Yine de PS4 özel yapımlarındaki Türkçe dublaj ve alt yazı seçeneklerini takdir etmek gerek.

En büyük temennimiz Sony’nin Türkiye konusunda daha ısrarcı ve kararlı adımlar atması. Fuarlarda boy göstermekten ziyade konsolları ve PS4 oyunlarını ülkemizde yaygınlaştırmalılar. Gözlemlediğimiz kadarıyla insanların en büyük sorunu PS4 ve oyun fiyatlarına gücünün yetmemesi. Oyun kültürünün sadece PC’den ibaret olmadığını insanlara göstermeliler. 80 milyonluk güzel ülkemiz için ne kadar adım atarlarsa, bu büyük pazarda o kadar çok kazanırlar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu