Büyük İddia: PlayStation 5, Tüm PlayStation Oyunlarını Destekleyecek

CES 2020’de duyurulması bir umut bekleniyor. Sony bizleri şaşırtıp CES 2020’de PlayStation 5’i tanıtacak mı?

Yabancı bir YouTube kanalında ortaya atılan iddia PlayStation 5 bekleyenleri heyecanlandırdı. PlayStation 5, tüm PlayStation oyunlarını destekleyecek.


PlayStation 5‘in bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesiyle PlayStation 4 başlıkları için geriye dönük uyumlu olacağı garanti ediliyor, ancak yeni nesil konsolun PlayStation konsollarının tüm nesillerinde uyumlu olması durumunda ne olacak? Son söylentilere inanılırsa durum çok iyi olabilir.

Büyük İddia: PlayStation 5, Tüm PlayStation Oyunlarını Destekleyecek

PlayStation 5 tüm oyunları destekleyecek mi?

YouTuber HipHopGamer’e göre, PS5‘in sadece PS4 oyunlarını değil, PS3, PS2 ve hatta PS1’i de oynayacağını belirtiyor. PS4, tüm nesiller boyunca PlayStation oyunlarını oynatamamış olsa da, bunun PS5’te gerçekleştirilememesi olasılığı, özellikle hayranların uzun süredir aradığı bir özellik olduğunu görüyor. Xbox One’ın geriye dönük uyumlu özelliklerinin başarısı ortada.

Son zamanlarda Sony, CES 2020 için bir duyuru yapması bekleniyor. Ancak elbette, PlayStation 5 duyurularının yakında çıkacak olan bir PlayStation Deneyimi veya State of Play için kaydedilmesi daha olasıdır.

Bu geriye dönük uyumluluk söylentilerini bir tutam tuzla alsak da, spekülasyon yapmak dikkat çekici olabiliyor. Geriye uyumluluk özelliğinin yeni konsola dâhil edilmesi, Sony’nin rakiplerine fark atmasına yardımcı olabilir zira PlayStation oyuncuları yıllardır çeşitli yöntemlerle yeni çıkan konsollarda efsanevi buldukları eski PlayStation oyunlarını oynamaya çalışıyorlar.

Crash Bandicoot, Tomb Raider serisi ve daha nicesini herhangi bir uyumlama programı ya da manuel yükleme olmadan oynama fikri, oyuncuların ilgisini konsolun üzerinde toplamak için gayet yeterli olacaktır. Son olarak PlayStation ile ilgili makalelerimizi takip etmek için oyun haberleri kategorisini takibe alabilirsiniz.

:: PlayStation 5 Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu