Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Huawei’nin Yerine Geçebilir!

Huaweiin durumu kötüye mi gidiyor? Apple yükselişe geçti. DigiTimes’a göre, 2019’un dördüncü çeyreğinde küresel akıllı telefon satıcısı sıralamasında Huawei’den ikinci sırayı gerileyeceği konuşuluyor.

Sıralamadaki değişimin en büyük sebeplerinden biri Apple, iPhone 11 serisinin güçlü satışlarının ve Huawei’nin ABD’de ticaret yasağının etkisinin bir arada olduğu söyleniyor.


ABD hükümeti tarafından bu yılın ikinci çeyreğinin ortasında kara listeye alınmasına rağmen, Huawei saygın bir altmış milyon cihazı göndererek son çeyrek performanslarını karşıladı.

Maalesef ticaret yasağı hala üzerlerinde duruyor. Huawei bu yılın son yarısında toplam satışlarında daha da büyük bir düşüş görmeyi bekliyor.

Huawei için kötü durum!

Gartner, üçüncü çeyrekte sevkiyatların, tatil dönemine 60 milyon adede geri dönmeden önce yaklaşık 50 milyon adede düşebileceğini tahmin ediyor. Çin devleri için üzücü zamanlar, ancak yine de saygın bir rakam ve şirketi şimdilik ayakta tutmak için fazlasıyla yeterli.

Apple, Huawei'nin Yerine Geçebilir!

Bu arada, Apple tarafında da IDC, Apple’ın ilk çeyrekte 2019’da 36 milyon iPhone sattığını açıkladı. İkinci çeyrekte satışların 34’e düştüğü söyleniyor. Yeni nesil amiral gemisi cihazlar; iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max satışları iyi gidiyor.

Ancak, iPhone 11 serisinin yurtiçi ve yurtdışında beklenenden daha yüksek satış raporlarına sahip olan Apple, telefon sevkiyatlarının dördüncü çeyrekte 70 milyon adede ulaşabileceğini gördü.

Çin şirketi için işler pek parlak görünmüyor, ancak daha da kötü olabilirdi. Huawei’nin tüm bunlardan geri dönüş yapıp yapamayacağı, ABD yasağı ile ilgili işlerin nasıl yürüdüğüne ve şirketin kartlarını bu noktadan itibaren nasıl oynadığına bağlı olarak sonuç her zaman değişebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu