Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Edge İçin Beklenen Özellik Geldi

Microsoft'un yeni tarayıcısı, günümüzün birkaç temel özelliğini eksik, ancak yazılım devi bunu hızla düzeltiyor.

Microsoft, Edge tarayıcısına birçok harika ve yenilikçi özellik ekliyor, ancak günümüz tarayıcısının bazı temel özellikleri hala çalışmaktadır. Son olarak, yanlışlıkla doldurulmuş pencereleri kapatmaya eğilimli olanlar, yakında Microsoft Edge’de bir uyarı görecekler.

Microsoft bu yeni özellik hakkında henüz kayıtlara geçmemiş olsa da, Microsoft Edge Tech Community’de eylem halinde görebilirsiniz .


Forum kullanıcısı HotCakeX, özelliği Microsoft Edge Canary’nin yakın tarihli bir sürümünde buldu. Canary, bir gün önce geliştirilen özelliklerle her gün güncellenen Edge tarayıcısının özel bir dalıdır.

Bu nedenle, buggy olabilse de, ufuktaki tüm yeni özellikleri görmenin harika bir yolu. Örneğin, ilk olarak tarayıcının Canary ve Dev sürümlerinde Microsoft Edge’in uyku sekmeleri özelliğini gördük.

HotCakeX, Microsoft Edge Canary’nin artık birden çok sekme içeren bir pencereyi kapatmaya çalışırlarsa kullanıcıyı uyardığını fark etti. Özellik, bulabileceğiniz bir bayrağın arkasına gizlenmiştir edge://flags/#edge-ask-before-closing-multiple-tabs. Bayrak etkinleştirildiğinde, Edge size pencereyi kapatmak istediğinizi onaylayan bir açılır mesaj verecektir.

Microsoft Edge İçin Beklenen Özellik Geldi

Microsoft Edge’i Hızlandırıyoruz

Microsoft, yeni Chromium Edge tarayıcısıyla çok başarılı olsa da, Chrome ve Firefox’un sahip olduğu birkaç temel özelliği hala eksik. Bu yeni güncellemeyle Edge’e, sekme bağımlılarının zevkine göre daha önemli bir özellik daha geliyor.

Farklı tarayıcı profilleri kullanma hayranıysanız, Microsoft’un profiller arası sekmelerle ilgili planlarına göz atmak isteyebilirsiniz. Tamamen piyasaya sürüldüğünde, bu özellik sekmeleri farklı profilleriniz arasında hızlı ve kolay bir şekilde taşımanıza olanak tanır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu