Oppo, Kendi Yonga Setini Geliştirmeye Çalıştığını Doğruladı

Oppo, şirketin kendi geliştirdiği yonga setleri üzerinde çalıştığını doğruladı.

Kendi yonga setlerini geliştirebilen çok az akıllı telefon üreticisi var. Aslında, sadece üç şirket var; Samsung, Apple, Huawei şirketi kendi işlemcisini üretiyor. Xiaomi, Surge S1 ile aynı şeyi yapmaya çalıştılar ancak başarılı olmadı.

Oppo’nun daha önce OPPO M1 adlı kendi yonga setinde çalıştığı bildirildi. Ancak, bir işlemci olmak yerine, şirketin kendi akıllı telefonlarında güç optimizasyonu için bir yardımcı işlemci olduğu ortaya çıktı. Ancak şimdi Oppo’nun mobil yonga seti pazarına girmeye hazır olduğu anlaşılıyor.

Raporlar, Oppo CEO’su, Çinli şirketten kendi geliştirdiği yongalar için “Mariana Planı” nı ortaya çıkaran tüm çalışanlara şirket çapında bir iç not paylaştığını gösteriyor.

Oppo’dan yonga seti

Oppo, Kendi Yonga Setini Geliştirmeye Çalıştığını Doğruladı

Geçen yıl, Kasım ayında Oppodahili belgelerinde “Mariana Planı” ndan bahsetmişti. Projenin, bundan bir ay önce kurulan Oppo TMG Teknik Komitesinden girdi ve destek aldığı kaydedildi.

Chan Yen OPPO TMG Teknik Komitesine liderlik etmekte ve aynı zamanda OPPO’nun chip platform departmanının başkanı olarak görev yapmaktadır. İlginç bir şekilde, öncü mobil yonga seti üreticisi Qualcomm’da Teknik Direktör olarak çalıştı.

Kendi yonga setlerinin geliştirilmesi için Oppo CEO’su Chen Yongming, Gelecek Teknoloji Konferansı’nda şirketin önümüzdeki üç yıl içinde Araştırma ve Geliştirme’ye yaklaşık 50 milyar yuan yatırım yapacağını açıkladı.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!