AMD

Nikon’un En İyi Fotoğraf Makinesi Karşınızda! Nikon D6 DSLR Tanıtıldı

Geçen gün Nikon’un 4 Eylül’de bir sonraki DSLR olan Nikon D6’yı piyasaya sürmeye hazır olduğunu bildirdiğini duyduk ve bu söylenti gerçek oldu. Nikon D6 DSLR tanıtıldı.

Görünüşe göre söylentiler haklıymış, çünkü Nikon kamerayı resmi olarak resmen duyurdu. Kamera, henüz piyasaya sürülmediği için fiyatı ne kadar olacak belli değil.

Nikon’a göre, “Nikon 1999’da D1 dijital SLR kamerayı piyasaya sundu ve 2019’u tek haneli D serisinin 20. yıldönümü haline getirdi. Nikon’un kamera geliştirme konusundaki uzun tarihi boyunca gelişen görüntüleme bilgisi sayesinde, Nikon’un profesyonel DSLR kameraları, endüstrinin en gelişmiş teknolojilerinin bazılarını tanıtarak ve profesyonel fotoğrafçıların katı taleplerine en üst düzeyde performans ve güvenilirlikle cevap vererek gelişmeye devam etti. en şiddetli koşullarda bile. D6 ile Nikon şu anda en gelişmiş DSLR’sini geliştiriyor. ”

Fotoğrafçılık ve fotoğraf makineleri konusunda ciddi bir başarıya imza atmış olan Nikon, son derece iddialı bir giriş yaparak yeni DSLR kamerasını duyurdu. Bu zamana kadarki en iyi DSLR kamera iddiası, hayranları heyecanlandırmaya yetti.

Nikon’un bu zamana kadarki en iyi DSLR kamera iddiasını taşıyan D6 kamerasının yanı sıra AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR F-mount lensin de geliştirme sürecinde olduğu belirtildi. Nikon, yeni lens hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Nikkon 120-300mm f/2.8

Nikon'un En İyi Fotoğraf Makinesi Karşınızda! Nikon D6 DSLR Tanıtıldı

“İçerisinde bulunduğumuz yıl aynı zamanda Nikon F mount’un 60. yılı. Yeni AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR F mount lens, spor fotoğrafçılığı gibi alanlarda etkinlik gösteren profesyonel fotoğrafçılara çok daha büyük bir destek sağlayacak.”

Bu nedenle, şirket “bugüne kadarki en gelişmiş DSLR” olacağını söylemesi dışında kamera ile ilgili hiçbir ayrıntıya veya özelliği paylaşmadı. Bunun doğru ya da sadece pazarlama yutturmaca görülmeye devam ediyor olsa da, kameranın ne zaman tam olarak ortaya çıkacağını tam olarak onaylamadıkları için sadece beklemek ve görmek zorunda kalacağız. Son olarak AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR F mount lensin de özellikleri daha sonraki bir tarihte ortaya çıkacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu