Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Google ve Apple’a Rakip Olmak İçin Oyun Mağazasını Yayınlıyor

Microsoft, yapay zeka alanındaki rekabetine OpenAI ve Google ile devam ederken, yakında şirketin yeni bir mücadele alanı daha olacak. Bloomberg’in raporuna göre Microsoft, Google’ın Play Store ve Apple’ın App Store’una rakip olacak kendi mobil oyun mağazasını başlatmayı planlıyor.

Web tabanlı bir oyun mağazası başlatmayı planlayan Microsoft, Call of Duty: Mobile, Candy Crush Saga gibi popüler başlıkları içerecek. Şirket, kendi iç uygulamalarını da barındırarak, kullanıcıların Microsoft’un uygulama mağazasından indirmeleri için Google veya Apple’ınkinden daha iyi teşvikler sunmayı hedefliyor.


Uygulama mağazasının lansmanı hakkındaki detaylar, Xbox Başkanı Sarah Bond tarafından doğrulandı ve Microsoft oyun stüdyolarından oyunların yakında gelecek platforma taşınacağından bahsetti.

Microsoft oyun mağazasının en iyi yanlarından biri, web tabanlı bir uygulama mağazası olması; bu da uygulamalara tüm cihazlardan erişilebilir olmasını sağlıyor ve sadece bazı ülkelere sınırlı kalmıyor.

Ayrıca, Microsoft oyun mağazasından oyun yükleyen geliştiriciler, Google ve Apple’ın kendi uygulama mağazaları için aldıkları komisyonu atlayabilir. Microsoft, rakipleri ile devam eden antitröst mücadelesinin ve ekosistemin bu durumdan avantaj sağlamasını umuyor.

İlgili Makaleler

Bununla birlikte, mobil platformları sayesinde uygulama ve kullanıcı bazında büyük bir üstünlüğe sahip olan Google ve Apple’a karşı Microsoft, geliştiricileri ve tüketicileri kendi platformuna çekmek için cazip bir paket sunmak zorunda. Şirket, bu uygulama mağazasını duyuracağı bir etkinlik düzenleyebilir ve Xbox ile özel düzenlemeler görebiliriz ki bu da kullanıcılar için çekici hale gelebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu