TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Bilim Haberleri » Atık Plastiklerden Tuğla Üretildi!

Atık Plastiklerden Tuğla Üretildi!

Atık Plastiklerden Tuğla Üretildi!

Bilim insanları plastik atıklar, atık bitkisel lifler ve kumdan tuğlalar ürettiler.

Flinders Üniversitesi’nden bilim insanlarının çalışmalarına göre, ortaya çıkan ürünler kil tuğlalara mekanik özellikler açısından daha düşük değildir. Çalışma Kimya Bir Avrupa Dergisi’nde anlatılmıştır.

İnşaat sektörü küresel karbondioksit emisyonlarının yaklaşık %18’ini oluşturmaktadır. Bu emisyonların çoğu çimento gibi bazı yapı malzemelerinden kaynaklanmaktadır.

Araştırmacılar, çalışmalarında PVC atıkların yanı sıra bitki materyallerini geri dönüştürdüler, ondan toz kauçuk oluşturdular ve inşaat için tuğla ve çimento üretmenin mümkün olduğu.

Atık Plastiklerden Tuğla Üretildi!

Madde paslanma, sıkıştırma ve esnemeye maruz kalabilir. Bu, inşaattan araba tamirine kadar çeşitli alanlarda kullanılmasına izin verecektir.

Malzemenin çeşitli tipteki dolgu maddeleri ile karışabilme yeteneği, çalışma notunun yazarları temelinde tamamen yeni tip kompozit malzemeler oluşturmaya izin verecektir. Daha önce, Avustralyalı bilim adamları gelecekte araba lastikleri de dahil olmak üzere büyük nesneler oluşturmak için kullanılabilecek kendi kendini iyileştiren kauçuk üretilmişti.

Atık Plastiklerden Tuğla Üretildi! Atık Plastiklerden Tuğla Üretildi!

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Xiaomi Redmi Note 5 Görselleri ve Detayları Ortaya Çıktı!

Buğra Noyan

EMUI 10 Kullanıcı Sayısı 50 Milyonu Aştı!

Hüseyin Ceylan

Üniversiteli Öğrenciden Büyük Başarı!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.