TeknoDiot
   
   

Microsoft Edge, Gelecek Güncellemede İzleme Önlemesini Sunuyor

Microsoft Edge, Gelecek Güncellemede İzleme Önlemesini Sunuyor

Bilmiyorsanız, sizi izleyen birçok web sitesi var. Esas olarak, tarama ve alışveriş alışkanlıklarınızı daha iyi ayırt etmek için bu reklamların birden fazla web sitesindeki kullanıcıları izleyebildiği reklamcılık amaçlıdır.

Doğal olarak, bazı insanlar çok rahat değiller, bu yüzden bazı şirketler Apple’ın Safari ile yaptığı gibi izleme karşıtı özellikler geliştirmişlerdir.

Artık Microsoft, Edge tarayıcısıyla aynı şeyi yapmak istiyor gibi görünüyor ve yaklaşan bir güncellemede izleme önleme araçlarını kullanacaklarını açıkladı. Microsoft’a göre, “Bir izleyiciyi engellerken, önceden kaydedilmiş izleme bilgilerine erişmesini ve yeni izleme bilgilerini kaydetmesini durdurmayı amaçlıyoruz. Kaynakları izleme, sayfaya anlamlı işlevsellik eklemediğinde, onları tamamen engelleyebiliriz.”

Microsoft Edge, Gelecek Güncellemede İzleme Önlemesini Sunuyor

Insider programının bir parçası olan ve Microsoft Edge Insider önizleme yapısına erişimi olanlar için, en son sürüme sahipseniz, bu yeni özelliği kontrol edebilmeniz gerektiği anlaşılıyor. Yapmanız gereken tek şey adres çubuğuna “edge: // flags # edge-track-önleme” yazıp ayarlarda etkinleştirmek.

Son kullanıcıların yararına şüphe etmeyecek bir özellik olsa da, reklamverenler, Safari’nin izleme karşıtı özelliği uygulandığında daha önce bazı şikayetleri görüp duyduğumuz yerlerde çok fazla heyecan duymuyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.