Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Edge, Gelecek Güncellemede İzleme Önlemesini Sunuyor

Bilmiyorsanız, sizi izleyen birçok web sitesi var. Esas olarak, tarama ve alışveriş alışkanlıklarınızı daha iyi ayırt etmek için bu reklamların birden fazla web sitesindeki kullanıcıları izleyebildiği reklamcılık amaçlıdır.

Doğal olarak, bazı insanlar çok rahat değiller, bu yüzden bazı şirketler Apple’ın Safari ile yaptığı gibi izleme karşıtı özellikler geliştirmişlerdir.


Artık Microsoft, Edge tarayıcısıyla aynı şeyi yapmak istiyor gibi görünüyor ve yaklaşan bir güncellemede izleme önleme araçlarını kullanacaklarını açıkladı. Microsoft’a göre, “Bir izleyiciyi engellerken, önceden kaydedilmiş izleme bilgilerine erişmesini ve yeni izleme bilgilerini kaydetmesini durdurmayı amaçlıyoruz. Kaynakları izleme, sayfaya anlamlı işlevsellik eklemediğinde, onları tamamen engelleyebiliriz.”

Microsoft Edge, Gelecek Güncellemede İzleme Önlemesini Sunuyor

Insider programının bir parçası olan ve Microsoft Edge Insider önizleme yapısına erişimi olanlar için, en son sürüme sahipseniz, bu yeni özelliği kontrol edebilmeniz gerektiği anlaşılıyor. Yapmanız gereken tek şey adres çubuğuna “edge: // flags # edge-track-önleme” yazıp ayarlarda etkinleştirmek.

Son kullanıcıların yararına şüphe etmeyecek bir özellik olsa da, reklamverenler, Safari’nin izleme karşıtı özelliği uygulandığında daha önce bazı şikayetleri görüp duyduğumuz yerlerde çok fazla heyecan duymuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu