Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

2024'de Wifi Şifreleri Nasıl Hacklenir?

İnterneti kullanmaya çalışıyorsanız ancak veriniz yoksa kablosuz bir ağa bağlanmanız gerekir. Ancak, herkesin evinde veya dışarıdayken Wi-Fi erişimi yoktur. Bunun için Farklı bir kablosuz ağa erişmek isteyen kullanıcılar için Wifi şifre kırma adımlarını ve hangi program ile kırılabileceğinden bahsedeceğiz.

Bir Wifi yönlendiriciye erişmenin bir yolu, onu kırmak ve şifresini almaktır. Bunu yaparak internete erişebilirsiniz, ancak bunu nasıl düzgün bir şekilde yapacağınızı bilmelisiniz. Ama bunu tam olarak nasıl yapıyorsun? Peki, bunun nasıl yapılabileceğine bir göz atalım.


Muhtemelen evinizde bir Wi-Fi ağınız var veya dizüstü bilgisayarınızı başlattığınızda veya telefona baktığınızda bir listede merak uyandıran bir şekilde açılan bir (veya daha fazla) yakınında yaşıyor olabilirsiniz.

WiFi, modern dünyanın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. İnternet bağlantısına kablosuz olarak erişmek, mobil cihazlarımızı daha verimli bir şekilde kullanmamıza olanak tanır. Ancak, bazen unutulan WiFi şifreleri veya yeni bir ağa erişme ihtiyacıyla karşılaşabiliriz. Bu makalede, telefondan WiFi şifre kırmanın en etkili yöntemlerini inceleyeceğiz ve adım adım nasıl yapılacağını açıklayacağız.

Günümüzde, hızlı ve güvenilir bir internet bağlantısı olmaksızın neredeyse hiçbir şey yapılamaz hale geldi. WiFi şifresi kırmak, kayıp şifreleri geri almanın veya acil durumlarda bağlantı kurmanın bir yoludur. Ancak, bu tür yöntemleri yalnızca kendi ağınıza erişim sağlamak veya güvenlik testleri yapmak amacıyla kullanmalısınız.

İlgili Makaleler

Sorun, ağ adının yanında (diğer adıyla SSID veya hizmet kümesi tanımlayıcısı) güvenliğin etkinleştirildiğini gösteren bir kilit varsa. Parola veya parola olmadan, o ağa veya onunla birlikte gelen tatlı, tatlı internete erişemezsiniz. O halde Wifi şifre kırma 2024 adımlarına gelin daha da yakından bakalım.

Kablosuz Ağ Nedir? (WIFI)

Kablosuz ağ, bilgisayarları ve diğer cihazları birbirine bağlamak için radyo dalgalarını kullanan bir ağdır. Uygulama, OSI modelinin Katman 1’inde (fiziksel katman) yapılır.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Başka bir Wifi ağına girmeye çalışıyorsanız, şifresine erişebilmeniz gerekir. Bu ağa daha önce erişmediyseniz, bunu yapmanın en iyi yolu, Dumpper, Cain ve Abel gibi bir kırma yazılımı kullanmaktır. Bu, şifre karmalarını kırarak başka bir WIFI ağına erişmenize yardımcı olabilir.

Ancak, daha önce bir WiFi ağına zaten eriştiyseniz, bu sizin için çok daha kolay olacaktır. Öyleyse, daha önce giriş yapmış olduğunuz bir WIFI yönlendiricinin şifresini nasıl bulacağınızla başlayalım. Ardından, daha önce erişmediğiniz bir yönlendiriciyi hacklemeye bakacağız.

Dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefonlar vb. gibi kablosuz ağ özellikli bir cihaza ihtiyacınız olacak. Ayrıca bir kablosuz ağ erişim noktasının iletim yarıçapı içinde olmanız gerekecektir. Çoğu cihaz (kablosuz ağ seçeneği açıksa) size kullanılabilir ağların bir listesini sağlar. Ağ parola korumalı değilse, bağlan’a tıklamanız yeterlidir. Parola korumalıysa, erişim elde etmek için parolaya ihtiyacınız olacaktır.

Kablosuz Ağ Şifreleme Türleri Nelerdir?

Öncelikle üç farklı Wi-Fi parola güvenliği türü vardır. Bu Wi-Fi menkul kıymetleri aşağıdaki gibidir:

 1. Kablolu Eşdeğer Gizlilik (WEP)
 2. Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA)
 3. Wi-Fi Korumalı Kurulum (WPS)

Kablolu Eşdeğer Gizlilik (WEP)

Kabloluya Eşdeğer Gizlilik (WEP) Wi-Fi güvenliği, tüm dünyada en popüler ve yaygın olarak kullanılan Wi-Fi güvenliklerinden biridir. Ancak, bu güvenlik çoğu haftadır ve aynı zamanda güvensizdir. Birisi, Kali Linux ve Aircrack’in Airmon araçlarını kullanarak bu tür Wi-Fi güvenliğini kolayca kırabilir ve hackleyebilir.

Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA)

Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA) Wi-Fi güvenliği, WEP Wi-Fi güvenlik sisteminin geliştirilmiş ve güncellenmiş versiyonudur. Bu Wi-Fi güvenlik sistemi 2003 yılında tanıtıldı. Ancak Amerikalı bir bilgisayar korsanı, WPA güvenlik anahtarlarında önemli bir kusur buldu. Bu Wi-Fi güvenliğini kırmak kolaylaştı. Bir Android akıllı telefondan WPA güvenliğine sahip herhangi bir Wi-Fi şifresini kırmak mümkündür.

Wi-Fi Korumalı Kurulum (WPS)

Son olarak, Wi-Fi Korumalı Kurulum (WPS), yalnızca hacklenmesi ve kırılması kolay olmayan Wi-Fi güvenlik sistemidir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu Wi-Fi güvenliğinin de saldırıya uğradığı ancak yüksek bilgisayar korsanlığı becerileri gerektirdiği de tespit edilmiştir. Birisi WPS güvenliğini kullanıyorsa, bu güvenliği hacklemek zor olabilir.

WEP Eksileri

WEP’in önemli tasarım kusurları ve güvenlik açıkları vardır.

 • Paketlerin bütünlüğü, Döngüsel Artıklık Kontrolü (CRC32) kullanılarak kontrol edilir. CRC32 bütünlük denetimi, en az iki paket yakalanarak tehlikeye atılabilir. Şifreli akıştaki bitler ve sağlama toplamı, paketin kimlik doğrulama sistemi tarafından kabul edilmesi için saldırgan tarafından değiştirilebilir. Bu, ağa yetkisiz erişime yol açar.
 • WEP, akış şifreleri oluşturmak için RC4 şifreleme algoritmasını kullanır. Akış şifre girişi, bir başlangıç ​​değerinden (IV) ve bir gizli anahtardan oluşur. Başlangıç ​​değerinin (IV) uzunluğu 24 bit, gizli anahtar ise 40 bit veya 104 bit uzunluğunda olabilir. Hem başlangıç ​​değerinin hem de sırrın toplam uzunluğu 64 bit veya 128 bit uzunluğunda olabilir. Gizli anahtarın olası düşük değeri, onu kırmayı kolaylaştırır.
 • Zayıf Başlangıç ​​değerleri kombinasyonları yeterince şifrelemez. Bu onları saldırılara karşı savunmasız hale getirir.
 • WEP, parolalara dayalıdır; bu onu sözlük saldırılarına karşı savunmasız hale getirir.
 • Anahtar yönetimi yetersiz uygulanıyor. Özellikle büyük ağlarda anahtar değiştirmek zordur. WEP, merkezi bir anahtar yönetim sistemi sağlamaz.
 • İlk değerler yeniden kullanılabilir.

WiFi (Kablosuz) Ağları Nasıl Kırılır?

WEP Kırma

Şifre bulma veya kırma, kablosuz ağlardaki güvenlik zayıflıklarından yararlanma ve yetkisiz erişim elde etme sürecidir. WEP kırma, güvenlik kontrollerini uygulamak için WEP kullanan ağlardaki istismarları ifade eder. Temel olarak iki tip çatlak vardır;

 1. Pasif kırma: bu tür kırmanın, WEP güvenliği kırılana kadar ağ trafiği üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Tespit etmek zordur.
 2. Aktif kırma: bu tür bir saldırının ağ trafiği üzerinde artan bir yük etkisi vardır. Pasif çatlamaya kıyasla tespit edilmesi kolaydır. Pasif çatlamaya göre daha etkilidir.

WiFi Şifre Kırma Araçları

Aircrack

Ağ dinleyicisi ve WEP kırıcı. Bu WiFi parola korsanı aracı; www.aircrack-ng.org adresinden indirilebilir.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

WEPCrack

Bu, 802.11 WEP gizli anahtarlarını kırmak için açık kaynaklı bir Wi-Fi korsan programıdır. PC için bu WiFi şifre kırma programı, FMS saldırısının bir uygulamasıdır; wepcrack.sourceforge.net

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

Dumpper

Dumpper, kablosuz ağların güvenliğini test etmek için otomatik bir kalem testi yazılımıdır. Bu, kablosuz ağları hacklemek için dizüstü bilgisayarınızın dahili adaptörünü kullanabilen bir Windows aracıdır. Bu hack’in çalışması için dahili bir wifi adaptörüne ihtiyacınız var.

Bu şifre bulma aracı, sayısız saldırıyla saldırarak WPS pin güvenlik açığından yararlanır. Bu hack ile, WPS pininin etkin olduğu herhangi bir wifi ağını başarıyla kırabilirsiniz. Orijinal geliştirici projeyi bırakmış gibi görünüyor ve resmi web sitesine artık erişilemiyor. Bu damper aracının en son sürümü 91.2’dir.

Şimdi, WPS pin hacklemeye aşina olan ve android ile wifi hackleme hakkındaki makalemi okuyanlar için. Bu teknik oldukça tanıdık gelecektir. Bu wifi hack aracı, Windows tabanlı bir sistemden wifi ağlarını kesmek için WPS pin güvenlik açığını kullanır. Tamamen otomatiktir ve herhangi bir ekstra yazılım yapılandırması gerektirmez.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

Kismet

Bu WiFi şifre bulma çevrimiçi olarak hem görünür hem de gizli kablosuz ağları algılar, paketleri dinler ve izinsiz girişleri algılar; www.kismetwireless.net

Kısmet, bir kablosuz ağ ve cihaz dedektörü, sniffer, wardriving aracı ve WIDS (kablosuz izinsiz giriş tespiti) çerçevesidir. Kısmet, Wi-Fi arayüzleri, Bluetooth arayüzleri, RTLSDR gibi bazı SDR (yazılım tanımlı radyo) donanımları ve diğer özel yakalama donanımları ile çalışır.

Kısmet, WSL çerçevesi altında Linux, OSX ve bir dereceye kadar Windows 10 üzerinde çalışır. Linux’ta çoğu Wi-Fi kartı, Bluetooth arabirimi ve diğer donanım aygıtlarıyla çalışır. OSX’te yerleşik Wi-Fi arabirimleriyle çalışır ve Windows 10’da uzaktan yakalamalarla çalışır.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

WebDecrypt

Bu WiFi şifre kırma programı ise WEP anahtarlarını kırmak için aktif sözlük saldırıları kullanır. Kendi anahtar oluşturucusuna sahiptir ve WiFi şifresini kırmak için paket filtreleri uygular; wepdecrypt.sourceforge.net

Wepdecrypt, etkin bir sözlük saldırısı, anahtar oluşturucu, dağıtılmış ağ saldırısı ve diğer bazı yöntemlere dayalı olarak WEP Anahtarlarını tahmin eden, c ile yazılmış bir Kablosuz LAN Aracıdır, wepattack ve GPL lisanslıdır.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

Android Telefonda Wi-Fi Şifresi Kırma

Android cihazı kullanarak Wi-Fi şifresini kırmanın püf noktalarını ve yollarını bilmek istiyorsanız, bu makale size yardımcı olacaktır.

Pek çok insan, Android kullanarak Wi-Fi şifrelerinin nasıl kırılacağını ve bunun mümkün olup olmadığını soruyor. Bazı uygulamalar kullanarak Android cihazlarda Wi-Fi şifrelerini kırabilirsiniz.

Wi-Fi WPS WPA TESTER Şifre Kırma

Android Root olmadan Wi-Fi WPS WPA TESTER uygulaması sayesinde Android cihazda Wifi şifresi kırabilirsiniz. Wi-Fi WPS WPA TESTER, Wi-Fi şifrelerini kırmak için yaygın olarak kullanılan popüler bir Android uygulamasıdır. Wi-Fi WPS TESTER uygulaması, yalnızca sınırlı özelliklere sahip WPS yönlendiricisine bağlanan yönlendiricileri hackler.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

Bu uygulamayı kullanarak Wi-Fi’yi kesmek çok kolaydır ve yalnızca birkaç adımı takip etmeyi gerektirir. Bu uygulamanın en iyi yanı, Android telefonunuzu rootlamadan kullanabilmenizdir. Bu uygulamayı ayrıca bazı ekstra özelliklerle rootlu bir Android telefonda da kullanabilirsiniz.

Bu Android uygulamasını kullanarak yönlendiricinizin kablosuz güvenliğini ve gücünü kolayca kontrol edebilirsiniz. Yönlendirici güvenli değilse, WIFI WPS WPA TESTER uygulaması Android telefonunuzdaki Wi-Fi şifresini kolayca atlar. Şifreyi atladıktan sonra, Android telefonu şifre vermeden yönlendiriciye bağlar.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları
Price: Free

Wi-Fi WPS WPA TESTER bilgisayar korsanlığı uygulamaları hem Rootsuz hem de Rootlu olmayan Android telefonlarda çalışır. Aşağıda, Android’de Wi-Fi şifresini root hackleme adımları verilmiştir.

 1. WIFI WPS WPA TESTER uygulamasını Play Store’dan indirin ve yükleyin.
 2. Android telefonunuzda Wi-Fi ayarlarını etkinleştirin .
 3. Uygulamayı başlatın ve yakınınızdaki Wi-Fi ağlarını arayın.
 4. Sonuçtan ağlardan birini seçin ve dokunarak hacklemeye başlayın.
 5. Anahtarını manuel olarak girebilirsiniz.
 6. Uygulama, Wi-Fi güvenliğini kontrol eder ve Wi-Fi şifresini kırmak için farklı kelime ve sayı kombinasyonlarını dener. Uygulama kısa sürede şebeke kodunu bulur ve telefonunuzu otomatik olarak bağlar.

AndroDumpper Şifre Kırma

AndroDumpper, Android telefonlarda Wi-Fi şifrelerini kırmak için kullanılan bir başka popüler uygulamadır. Bu uygulama, Wi-Fi şifrelerini kırmak için Root olmayan bir cihaz üzerinden çalıştırılır. Bu uygulamayı kullanarak Android’de Wi-Fi şifrelerini kesmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. AndroDumpper uygulamasını Android telefonunuza indirin ve yükleyin.
 2. Android cihazınızda Wi-Fi ayarlarını açın.
 3. AndroDumpper uygulamasını başlatın ve yakındaki Wi-Fi ağlarını aramak ve almak için ekranın üst kısmında bulunan yenile düğmesine tıklayın.
 4. Hacklemek ve bağlanmak istediğiniz ağı seçin ve üzerine dokunun.
 5. Artık uygulama, olası her harf ve sayı şifresi kombinasyonuyla seçtiğiniz ağa bağlanmaya çalışacaktır. Seçilen ağın zayıf bir Wi-Fi şifresi varsa, bu uygulama muhtemelen onu hackler.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

Wi-Fi WPS Connect Şifre Kırma (Root)

Wi-Fi WPS Connect uygulamasını kullanarak Android’de Wi-Fi şifresini kırabilirsiniz. Uygulama, hem köklü hem de köklü olmayan (Android Lollipop ve üstü) telefonlarda çalışır. Ancak, veritabanı bilgileri nedeniyle daha çok rootlu cihaz için tercih edilir.

Android cihazınızda WPS güvenliğine sahip herhangi bir Wi-Fi bağlantısı bulduysanız, herhangi bir şifre girmeden kolayca bağlanabilirsiniz. WPS Connect uygulaması, WPS Wi-Fi güvenliğini atlar ve herhangi bir şifre girmeden Wi-Fi ile bağlanır.

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları

Wifi Şifre Kırma Adımları ve Programları
Price: Free

Aşağıda, Wi-Fi şifresini kırma ve bu uygulamayı kullanarak Android telefonunuzu bağlama adımları verilmiştir:

 1. Wi-Fi WPS Connect uygulamasını Android telefonunuza indirin ve yükleyin
 2. Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarını etkinleştirin.
 3. WPS Connect uygulamasını başlatın ve yakındaki tüm Wi-Fi ağlarını taramak için tara düğmesine dokunun.
 4. Ayrıntıları (parola güvenlik türleri, ağ türleri, sinyal gücü vb. gibi) dahil olmak üzere yakındaki tüm Wi-Fi ağlarının görüntülenmesi birkaç kez sürer.
 5. Bir Wi-Fi ağı seçin ve hacklemek istediğiniz üzerine dokunun. Önceden tanımlanmış bir tuş listesi (PIN) içeren bir açılır ekran görüntülenir.
 6. Hack işleminizi başlatmak için tuşa dokunun.
 7. Uygulama, varsayılan tuşlarla ve en yaygın kullanılan Wi-Fi tuşlarıyla birkaç kez Wi-Fi’yi hacklemeye çalışır.
 8. Birkaç dakika bekleyin, Wi-Fi şifresi başarıyla hacklenecektir.

Kablosuz Ağların Güvenliğini Sağlama

Kablosuz ağ saldırılarını en aza indirmede; bir kuruluş aşağıdaki politikaları benimseyebilir;

 1. Donanımla birlikte gelen varsayılan şifreleri değiştirme.
 2. Kimlik doğrulama mekanizmasını etkinleştirme.
 3. Ağa erişim, yalnızca kayıtlı MAC adreslerine izin verilerek kısıtlanabilir.
 4. Güçlü WEP ve WPA-PSK anahtarlarının kullanımı , sembollerin, sayıların ve karakterlerin bir kombinasyonu, anahtarların sözlük ve kaba kuvvet saldırıları kullanılarak kırılma şansını azaltır.
 5. Güvenlik Duvarı Yazılımı , yetkisiz erişimin azaltılmasına da yardımcı olabilir.

Bu içeriğimizde Wifi şifre kırma adımlarının hem PC platformu için hem de Android cihazlarda nasıl yapılabileceğinden detaylıca ve bilgilendirici şekilde bahsettik.

Uyarı: Bu makale yalnızca eğitim ve bilgi amaçlıdır; bu bilgileri kötüye kullanmak yasa dışıdır.

**Sorumluluk Reddi: Kimsenin Wi-Fi şifresini hacklemesini desteklemiyoruz ve teşvik etmiyoruz. Bilgisayar korsanlığı yasa dışı bir faaliyettir ve bu hilelerin Wi-Fi korsanlığı için kullanılmasından teknodiot.com sorumlu değildir. Bu makale sadece bilgi ve eğitim amaçlıdır. 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
8
+1
2
+1
4
+1
3
+1
8

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu