Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Ebeveynlere İçin Katlanabilir Ekranlı Bir Surface Cihazı Tanıtacak!

Microsoft, yakın zamanda yayınlanan patentlerde görüldüğü gibi gelecekte katlanabilir bir ekrana sahip bir Surface cihazı tanıtabilir. İsmi Microsoft Surface Duo veya Surface Neo olabilir.

Patente, 6 Mayıs 2019 tarihinde başvuruldu ve 28 Ocak 2020’de yayınlandı. Patentlerde, tasarım açısından Surface Duo’ya benzeyen tek bir büyük ekranla bir cihaz gözlemlenebilir. Maalesef patent, benzersiz cihazın adını ifşa etmez ve yalnızca “menteşe cihazı” açıklamasını taşımaktadır yani bir akıllı telefon veya katlanabilir ekranlı bir PC olabilir.

Microsoft, Ebeveynlere İçin Katlanabilir Ekranlı Bir Surface Cihazı Tanıtacak!


Patent: Katlanabilir ekranlı Microsoft Surface cihazı

Katlanabilir ekranlı elektronik ürünler, Samsung gibi büyük markaların katlanılabilir bir ekrana (Galaxy Fold) sahip ilk akıllı telefonlardan birini tanıttığı 2019’un başından beri giderek daha popüler hale geldi. O zamandan beri, Huawei ve Motorola gibi diğer akıllı telefon OEM’leri de Mate X ve Moto Razr gibi benzer özelliklere sahip kendi ürünlerini piyasaya sürdü. Bu teknoloji, döndürülebilir bir ekranla (LG Signature R) gelecek olan televizyonlara bile transfer edilmiştir.

Şu an itibariyle, piyasada katlanabilir ekranlı bir PC yok, ancak Lenovo piyasaya sürülen ilk bilgisayar olacak. Buna ek olarak Microsoft, popüler masaüstü işletim sisteminin bir sürümü olan ve katlanabilir ekranlı PC’ler için optimize edilecek olan Windows 10X üzerinde de çalışıyor. Ayrıca, Surface Duo ve Neo teklifleri ile Microsoft, çift veya bölünmüş ekran cihazlarıyla çalıştı bu nedenle katlanabilir bir Yüzeyin de tanıtabileceği pek görünmüyor.

Patente göre, esnek gösterge birimini destekleyen menteşeli bir cihaz gözlenebilir. Surface Duo’nun aksine, patentteki cihaz iki ayrı ekran yerine bir büyük ekrana sahiptir. Şu anda, teknoloji pahalıdır ve normal ekranlar kadar dayanıklı değildir. Bu nedenle, Microsoft ürün lansmanını geciktirebilir ve daha iyi bir alternatif arayabilir; ya da en azından patent tasarımlarını kullanmayın.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu