Microsoft, Ebeveynlere İçin Katlanabilir Ekranlı Bir Surface Cihazı Tanıtacak! - TeknoDiot.com

Microsoft, Ebeveynlere İçin Katlanabilir Ekranlı Bir Surface Cihazı Tanıtacak!

Abone Ol 

Microsoft, yakın zamanda yayınlanan patentlerde görüldüğü gibi gelecekte katlanabilir bir ekrana sahip bir Surface cihazı tanıtabilir. İsmi Microsoft Surface Duo veya Surface Neo olabilir.

takipçi satın al
takipçi satın al

Patente, 6 Mayıs 2019 tarihinde başvuruldu ve 28 Ocak 2020’de yayınlandı. Patentlerde, tasarım açısından Surface Duo’ya benzeyen tek bir büyük ekranla bir cihaz gözlemlenebilir. Maalesef patent, benzersiz cihazın adını ifşa etmez ve yalnızca “menteşe cihazı” açıklamasını taşımaktadır yani bir akıllı telefon veya katlanabilir ekranlı bir PC olabilir.

Microsoft, Ebeveynlere İçin Katlanabilir Ekranlı Bir Surface Cihazı Tanıtacak!

Patent: Katlanabilir ekranlı Microsoft Surface cihazı

Katlanabilir ekranlı elektronik ürünler, Samsung gibi büyük markaların katlanılabilir bir ekrana (Galaxy Fold) sahip ilk akıllı telefonlardan birini tanıttığı 2019’un başından beri giderek daha popüler hale geldi. O zamandan beri, Huawei ve Motorola gibi diğer akıllı telefon OEM’leri de Mate X ve Moto Razr gibi benzer özelliklere sahip kendi ürünlerini piyasaya sürdü. Bu teknoloji, döndürülebilir bir ekranla (LG Signature R) gelecek olan televizyonlara bile transfer edilmiştir.

Şu an itibariyle, piyasada katlanabilir ekranlı bir PC yok, ancak Lenovo piyasaya sürülen ilk bilgisayar olacak. Buna ek olarak Microsoft, popüler masaüstü işletim sisteminin bir sürümü olan ve katlanabilir ekranlı PC’ler için optimize edilecek olan Windows 10X üzerinde de çalışıyor. Ayrıca, Surface Duo ve Neo teklifleri ile Microsoft, çift veya bölünmüş ekran cihazlarıyla çalıştı bu nedenle katlanabilir bir Yüzeyin de tanıtabileceği pek görünmüyor.

Patente göre, esnek gösterge birimini destekleyen menteşeli bir cihaz gözlenebilir. Surface Duo’nun aksine, patentteki cihaz iki ayrı ekran yerine bir büyük ekrana sahiptir. Şu anda, teknoloji pahalıdır ve normal ekranlar kadar dayanıklı değildir. Bu nedenle, Microsoft ürün lansmanını geciktirebilir ve daha iyi bir alternatif arayabilir; ya da en azından patent tasarımlarını kullanmayın.

Göz atın:   Microsoft, Sağlık Hizmetlerinde Yapay Zekayı 40 Milyon Dolarlık Bir Programla Destekliyor!

 

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu