Tiktok Takipçi Satın Al

LinkedIn CEO’su Jeff Weiner 11 Yıl Sonra Ayrıldı

Microsoft, satış yapmadan önce iş arama şirketini profesyonel kullanıcılar için küresel bir sosyal ağa dönüştüren LinkedIn CEO’su Jeff Weiner görevden ayrılacak.

Halen ürün başkan yardımcısı Ryan Roslansky, 1 Haziran’da CEO olacak. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, şirketin 11 yıldır CEO’su Weiner’ın yönetim kurulu başkanı olacağını söyledi.


LinkedIn‘in kurucusu Reid Hoffman, 49 yılında Weiner’ı 2008’de işe aldı ve o yıl daha sonra Roslansky’yi getirdi. İki şirket, özgeçmişlerin yaklaşık 675 milyon kişilik bir topluluğa istihdam edildiği ve iş fırsatları ve çevrimiçi kurumsal ağ oluşturma kaynağı olan temel bir iş kurulundan alınmasına yardımcı oldu.

Microsoft, 2016 yılında İnternet tabanlı yazılımlardan elde edilen geliri artırmak ve Salesforce.com Inc. gibi şirketlerin çok gerisinde kalmış bir müşteri ve satış yönetimi işini canlandırmak için LinkedIn için 26 milyar dolar harcadı.

Microsoft’u satın almadan önce ilk halka arzında LinkedIn’e rehberlik eden Weiner, şirketin insanların “21. yüzyılda küresel ekonomide gezinmesine” yardımcı olmada merkezi olduğunu söyledi.

LinkedIn CEO'su Jeff Weiner 11 Yıl Sonra Ayrıldı

LinkedIn 2016’da Microsoft’a geçti

Weiner‘ın görev süresi boyunca LinkedIn’in geliri, devraldığı yıllık 78 milyon dolardan son 12 ayda 7,5 milyar doların üzerine çıktı. İşin gücünün şimdi değişim için iyi bir zaman yaptığını söyledi. Kurumsal sosyal ağ, kullanıcı katılımını artırmak, çevrimiçi siteyi Microsoft’un müşteri ve satış yazılımına bağlamak ve bir eğitim ve mesleki gelişim işi kurmak için çalışıyor.

Microsoft anlaşmayı açıkladığında, endüstri gözlemcileri yazılım devinin, LinkedIn’in kültürüne bağlılık konusunda ısrar eden popüler bir lider olan Weiner’i edinilmiş bir CEO için normalden iki ila üç yıldan daha uzun süre kalmaya ikna etmesinin önemli olduğunu söyledi. Şimdi LinkedIn’in stratejisini ve kültürünü ilerletmek Roslansky’ye düşecek. Microsoft’un, yeni bir CEO atama kararı, LinkedIn’i Redmond, Washington, anayasaya katlama cazibesine direnerek, bir zamanlar satın alımlarının ayrı kimliğine yönelik kısa ömürlü vaatler veren bir ana şirketten bağımsızlık taahhüdünü gösteriyor.

Roslansky, LinkedIn’in işinin neredeyse her yerinde liderlik görevlerinde bulundu. LinkedIn’in influencer programını ve yayın platformunu geliştirmede etkili oldu. Son zamanlarda ağın ürün müdürü oldu ve tüketici ve kurumsal uygulamaları tek bir ekosistemde yeniden şekillendirme girişiminde bulundu. Roslansky Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya rapor verecek.

Weiner, geçen yaz Nadella ile vardiya hakkında konuşmaya başladığını söyledi. Giderek daha fazla değişiklik yapan LinkedIn CEO’su rolünün dışındaki girişimlere daha fazla odaklandığını söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu