League of Legends'de Ses Efektleri Nasıl Yapılıyor?

League of Legends’de Ses Efektleri Nasıl Yapılıyor?

Abone Ol 

League of Legends dünyanın en çok oynanan oyunlarından bir tanesi ülkemizde de oldukça fazla oyuncuya sahip. League of Legends oyunu içerisinde yer alan oyun sesleri nasıl yapılıyor dersiniz?

Riot Games sinema sektörünün de başından beri kullandığı bu yöntem ile oyundaki ses efektlerini yapmakta. Bu yöntem sinema sektöründe oldukça sık gördüğümüz bir yöntem. Riot Games’de bunu kullanarak oyun içi sesleri ayarlamış durumda.

League of Legends’in Türkiye YouTube kanalında yayınlanan “Ses Oyunları” adlı videoda League of Legends içinde yer alan bazı seslerin nasıl yapıldığını oyunculara göstermekte.

League of Legends Ses Efektleri Nasıl Yapılıyor?

Riot Games’in oyunu olan League of Legends’ta ses efektleri, tüm oyun mekaniğini ve işlevselliği kaplıyor. Oynadığınız karakterin yeteneklerini kullandığınızda duyulan her ses, efekttir. Bu ses efektleri oyunu oynama sürenizle orantılı olarak artık tarafınızca alışılmış ve yeteneği kullanıp kullanmadığınıza bakmaksızın ezber oyun oynamanıza olanak sağlar.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

League of Legends'de Ses Efektleri Nasıl Yapılıyor?

Riot Games ses efekt kayıt materyal odası

Bazı durumlarda ise kayıt odası yeterli performansı gösteremiyor ve bu gibi durumlarda dış mekanda kayıt alınmaya başlanıyor. Aşağıdaki video su altı kaydından bir video.

[ilgiliicerik icerik_id=”20698″]

Ses efektleri, belli bazı süreçlerden geçiyor ve bu süreçler içerisinde sesin işlenmesi, dijital ortamda yoğunlaştırılması ya da üzerinde oynanması gibi durumlarla ortaya yeni çıkacak ambiyansın ya da şampiyonun sesleri çıkıyor. Lafı fazla uzatmadan sizleri League of Legends’in yayınladığı video ile baş başa bırakıyoruz.

Göz atın:   Microsoft 2020’nin Siber Güvenlik Trendlerini Açıkladı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu