Tiktok Takipçi Satın Al

Küba ve Jamaika’da 7.7’lik Büyük Deprem Meydana Geldi

Küba ve Jamaika’da 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırması, Küba’nın güneyinde ve Jamaika’nın kuzeybatısında 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı.


Jamaika ve Doğu Küba arasında Karayip Denizi’nde güçlü bir büyüklükte 7.7 deprem meydana geldi ve Meksika’dan Florida’ya ve ötesine uzanan geniş bir alanı salladı, ancak herhangi bir kayıp veya ağır hasar bildirimi açıklanmış değil.

ABD Jeoloji Araştırması’na göre deprem Jamaika’nın Montego Körfezi’nin 139 kilometre (86 mil) kuzeybatısında ve Küba’nın Niquero kentinin 140 kilometre (87 mil) güneybatısında oldu. Saat 19:10’da (1910 GMT) merkez üssü, yüzeyin 10 km (6 mil) altında idi. Küba ve Jamaika arasında güçlü bir deprem meydana geldi ve Miami’nin etkileri hissediyordu.

Küba ve Jamaika'da 7.7'lik Büyük Deprem Meydana Geldi

Deprem ABD’den bile hissedildi

Deprem, Doğu Küba’nın en büyük şehri olan Santiago’da güçlü bir şekilde hissediliyordu, Santiago’nun merkezindeki bir Katolik kültür merkezinde çalışan Belkis Guerrero; “Hepimiz oturuyorduk ve sandalyelerin hareket ettiğini hissettik, hareket eden her şeyin gürültüsünü duyduk.”

Ayrıca adanın güneydoğu kıyısında, Küba, Guantanamo Körfezi’ndeki ABD Donanması üssünde biraz daha doğu hissedildi. Yaklaşık 6.000 kişilik bir nüfusa sahip olan kurulum sözcüsü J. Overton, herhangi bir yaralanma veya hasar raporu sunmadı.

Deprem, büyüklüğü sebebiyle ciddi bir bölgede etkisini gösterdi. Sosyal medyadan gelen tepkiler sonucunda depremin yalnızca Jamaika ve Küba’da değil, aynı zamanda Florida’da hissedildiği ortaya çıktı. Deprem sonucunda Miami’deki binalar tedbir amaçlı boşaltıldı. Son olarak ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi, depremin büyüklüğünü 7,3 olarak aktardı ancak birçok farklı kaynakta depremin büyüklüğünün 7,7 olduğu ifade edildi.

Küba ve Jamaika'da 7.7'lik Büyük Deprem Meydana Geldi

Küba ve Jamaika'da 7.7'lik Büyük Deprem Meydana Geldi

Küba ve Jamaika'da 7.7'lik Büyük Deprem Meydana Geldi Küba ve Jamaika'da 7.7'lik Büyük Deprem Meydana Geldi

Küba ve Jamaika'da 7.7'lik Büyük Deprem Meydana Geldi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu