Koronavirüs Salgınından Dolayı Apple’dan iPhone Kullanıcılarına Öneri

Abone Ol 

Koronavirüs salgını, Apple, iPhone ekranlarının dezenfeksiyonu için uyarı yaptı. Apple, müşterilere akıllı telefonlarını sterilize mendillerle dezenfekte etmelerini tavsiye ediyor.

Koronavirüs salgınının yayılması ve patojenin yüzeylerde potansiyel olarak dokuz güne kadar yaşayabileceği haberi ile, akıllı telefonlar aniden dezenfeksiyonun ana hedefi haline geldi.

Apple, SARS-CoV-2l koronavirüsün enfeksiyon riskini en aza indirmek için ekranlardan ve muhafazalardan çıkarılabileceğini söylüyor. Dokunmatik ekranları en az %70 izopropil içeren alkollü mendiller veya spreylerle temizlemeniz önerilmekte.

Apple, müşterilerini ürünlerini temizlerken dikkatli olmaları konusunda da uyardı. Yumuşak, hafif nemli bir mikrofiber bez (aşırı durumlar için az miktarda sabun ve su ile) yıllarca en uygun araç olarak kabul edildi. iPhone ve iPad’de şirket, temizlik kimyasallarının yağ tutmayan kaplamayı etkisiz hale getirebileceği konusunda uyarıyor ve bu da ekranlardaki parmak izlerini ortadan kaldırıyor.

Xiaomi, Bir Ay Boyunca Müşterilerinin Ürünlerini Ücretsiz Onaracak ve Bakımını Yapacak

Göz atın:   Google Haritalar, Nerede Maske ve Eldiven Takabileceğinizi Söylüyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu