Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro İçin Jailbreak Var mı?

iPhone 13 veya iPhone 13 Pro’yu jailbreak yapıp yapamayacağınızı öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu kılavuzda, iPhone 13 veya iPhone 13 Pro için bir jailbreak olup olmadığı ile ilgili ayrıntıları paylaşacağız ve cihazınızı jailbreak yapmakla ilgili önemli ayrıntıları paylaşacağız.

Bu makalede paylaşılan tüm ayrıntıların, her ikisi de iPhone 13 ve iPhone 13 Pro’da bulunan A15 Çipi ile aynı olan iPhone 13 mini ve iPhone 13 Pro Max için de geçerli olduğunu söylemeye gerek yok.

iPhone 13 Jailbreak’in Kullanılabilirliği


Kötü haber şu anda iPhone 13 veya iPhone 13 Pro için jailbreak mevcut değil. Bunun başlıca nedeni, iPhone 13 cihazlarının iOS 15.0 veya sonraki bir sürümü yüklü olarak gönderilmesidir. Henüz kullanılabilir bir iOS 15 jailbreak olmadığı için bu cihazlar jailbreak yapılamaz.

Ayrıca iOS 14’ü iPhone 13 veya iPhone 13 Pro’ya hiçbir şekilde yüklemek mümkün değildir. Bu nedenle, çoğu iPhone modelinde iOS 14,8’e kadar iOS 14 sürümleri jailbreak yapılabilse bile, iPhone 13 için aynı şey söylenemez.

Şu anda unc0ver gibi jailbreak araçları, aşağıdakileri içeren birçok eski iPhone modelinde iOS 14.8’e kadar desteklemektedir:

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro İçin Jailbreak Var mı?

  • iPhone XR
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone SE 2. nesil
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max

iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7 ve daha fazlası gibi daha eski iPhone modelleri de checkm8 bootroom exploit sayesinde çalıştırdıkları işletim sistemi sürümünden bağımsız olarak jailbreak yapılabilir.

For iPhone 12, iPhone 12 mini iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max unc0ver Firar iOS 14.3 veya daha düşük edebilmektedir. Bu cihazlar, Fugu14 untether jailbreak ile jailbreaklidir.

Şu anda iOS 15.0’dan iOS 15.2’ye kadar olan iOS 15’in iPhone 13 ve iPhone 13 Pro’da jailbreak yapılamayacağını belirlediğimize göre, herkesin aklına gelen ilk soru iPhone 13 jailbreak’in ne zaman çıkacağıdır.

Bu sorunun cevabını kamusal alanda kimse bilmiyor. Unc0ver ve Taurine araçlarının arkasındaki yetenekli ekipleri içeren jailbreak geliştiricilerinin, iPhone 13 destekli bir iOS 15 jailbreak yayınlamak için çok çalıştıklarından şüphemiz yok. Ancak bu, çok fazla çalışma ve Apple tarafından zaten kapatılmış olan bir çekirdek istismarına erişim gerektirir.

Tanınmış jailbreak ekibi PanGu, iOS 15 çalıştıran iPhone 13’ü zaten jailbreak yaptı, ancak jailbreak’i herkese açık hale getirme planları yok. Şu an itibariyle, güvenilir iOS bilgisayar korsanlarından hiçbiri iPhone 13 jailbreak’i piyasaya sürme planlarını açıklamadı.

Bir iPhone 13 Jailbreak hakkında güvenilir haberler sağlandığında veya iPhone 13 veya iPhone 13 Pro ile çalışan bir jailbreak aracı yayınlandığında sizi güncelleyeceğiz.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro İçin Jailbreak Var mı?

Jailbreak yapmalı mısınız?

Jailbreak yapmak zor. Bir iOS cihazını jailbreak yapmak ve App Store’da bulunmayan ince ayarları ve uygulamaları yüklemek eğlenceli olsa da, cihazınız için güvenlik riskleri de oluşturur. Kullanıcı dikkatsizse ve güvenilmeyen kaynaklardan öğeler indirirse, jailbreak’li bir iPhone’un kötü amaçlı yazılım bulaşması daha olasıdır.

Jailbreak, Apple garantisini geçersiz kılabilir, ancak cihazınızı onarıma götürmeden önce geri yükleyerek jailbreak’i her zaman güvenli bir şekilde kaldırabilirsiniz, ancak sorun jailbreak işleminden kaynaklanıyorsa veya cihazınız artık çalışmıyorsa bu bir seçenek olmayabilir.

Bir iPhone’u jailbreak yaparken, cihazınız ve verileriniz söz konusu olduğunda içerdiği riskleri anlamanız önemlidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu