Google, ABD’de RCS Mesajlaşmaya Başlıyor! - TeknoDiot.com

Google, ABD’de RCS Mesajlaşmaya Başlıyor!

Abone Ol 

Google’ın ABD’de RCS veya Zengin İletişim Hizmetleri sunması bekleniyor.

Yeni hizmetin geleneksel metin mesajlaşmasının yerine geçmesi ve masaya yeni özellikler getirmesi bekleniyor. Google, operatörlere dağıtımı gerçekleştirirken standardı tasarladı. Google, bugünden ABD’de RCS’yi dağıtacak.

RCS, WiFi bağlantısı gibi yeni özellikler ekler, büyük dosya aktarımlarını destekler ve çok daha fazlasını yapar. RCS telefonunuzdan çıktığında, aynı ilanı veren bir afiş görebilmelisiniz. Her ihtimalde, katılımın tamamlanması birkaç hafta sürebilir. Bu arada, Google bu yılın sonuna kadar geniş erişilebilirlik hedefliyor. Google’ın açıklaması;

Google, ABD’de RCS Mesajlaşmaya Başlıyor!

Mesajlarınızda bazılarınız için sohbet özellikleri zaten mevcut ve bugün bunları ABD’de yaygınlaştırmaya başlıyoruz. Zaten Mesajlarınız varsa, gelecek haftalarda sohbet özelliklerini de etkinleştirmeniz istenecektir. Mesajlarınız yoksa, Play Store’dan indirebilirsiniz. Bu hizmetin, yıl sonunda ABD’de geniş ölçüde kullanılabilir olmasını bekliyoruz. 

Yılın başında, Google, İngiltere, Fransa ve Meksika’daki herkes için bir RCS sohbet özelliği ekledi. Global olarak Mesajlar’daki özelliği herkes için erişilebilir kılmayı hedefliyorlar . Bunu yapabilmek için Google operatörler ve cihaz üreticileri ile çalışıyor. Zengin İletişim Hizmeti, halsiz bir başlangıç ​​yaptı. Protokol ilk olarak 2007’de bir grup destekçi tarafından oluşturuldu ve 2008’de GSM’in görüşüne girdi. Ancak, operatörler katılımı dahil olmak üzere birçok faktör RCS’yi geri aldı.

Göz atın:   Google'ın 2020'de Uygun Fiyatlı Akıllı Telefonu Olmayacak

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu