TeknoDiot
     
     
     

Google, ABD’de RCS Mesajlaşmaya Başlıyor!

Google, ABD’de RCS Mesajlaşmaya Başlıyor!

Google’ın ABD’de RCS veya Zengin İletişim Hizmetleri sunması bekleniyor.

Yeni hizmetin geleneksel metin mesajlaşmasının yerine geçmesi ve masaya yeni özellikler getirmesi bekleniyor. Google, operatörlere dağıtımı gerçekleştirirken standardı tasarladı. Google, bugünden ABD’de RCS’yi dağıtacak.

RCS, WiFi bağlantısı gibi yeni özellikler ekler, büyük dosya aktarımlarını destekler ve çok daha fazlasını yapar. RCS telefonunuzdan çıktığında, aynı ilanı veren bir afiş görebilmelisiniz. Her ihtimalde, katılımın tamamlanması birkaç hafta sürebilir. Bu arada, Google bu yılın sonuna kadar geniş erişilebilirlik hedefliyor. Google’ın açıklaması;

Google, ABD’de RCS Mesajlaşmaya Başlıyor!

Mesajlarınızda bazılarınız için sohbet özellikleri zaten mevcut ve bugün bunları ABD’de yaygınlaştırmaya başlıyoruz. Zaten Mesajlarınız varsa, gelecek haftalarda sohbet özelliklerini de etkinleştirmeniz istenecektir. Mesajlarınız yoksa, Play Store’dan indirebilirsiniz. Bu hizmetin, yıl sonunda ABD’de geniş ölçüde kullanılabilir olmasını bekliyoruz. 

Yılın başında, Google, İngiltere, Fransa ve Meksika’daki herkes için bir RCS sohbet özelliği ekledi. Global olarak Mesajlar’daki özelliği herkes için erişilebilir kılmayı hedefliyorlar . Bunu yapabilmek için Google operatörler ve cihaz üreticileri ile çalışıyor. Zengin İletişim Hizmeti, halsiz bir başlangıç ​​yaptı. Protokol ilk olarak 2007’de bir grup destekçi tarafından oluşturuldu ve 2008’de GSM’in görüşüne girdi. Ancak, operatörler katılımı dahil olmak üzere birçok faktör RCS’yi geri aldı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei P40 Serisi Türkiye’de Satışa Çıktı! İşte Fiyatlar

Buğra Noyan

Android’de Büyük Güvenlik Açığı Düzeltildi!

Buğra Noyan

Oyunseverlerin Yeni Efsanesi: Excalibur G770

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.