Windows 10'da Sürücüleri Güncellemek ve Yüklemek Artık Daha Kolay Olacak! - TeknoDiot.com

Windows 10’da Sürücüleri Güncellemek ve Yüklemek Artık Daha Kolay Olacak!

Abone Ol 

Microsoft’un Windows işletim sisteminde sürücüleri güncellemek ve yüklemek kolaylaştıracak özellik resmi olarak onaylandı!

2020 yılında Windows 10 için planlanan bir sonraki büyük güncellemesi, isteğe bağlı sürücüleri güncellemek ve yüklemek artık daha kolay olacak. Windows 10 Build 19536 değişiklik günlüğünde Microsoft, sürücüleri yüklemek ve aylık güvenlikle ilgili olmayan kalite güncelleştirmesi üzerinde çalıştığını doğrulamıştı.

Windows 10'da Sürücüleri Güncellemek ve Yüklemek Artık Daha Kolay Olacak!

Bu özellik Build 19536 ile duyuruldu, kullanıcılar üçüncü taraf yazılım veya Aygıt Yöneticisi olmadan isteğe bağlı güncelleştirmeleri yönetebilecek. Bunun için kullanıcılara Windows Update’te yeni bir bölüm sağlanacağı söylentileri var.

Windows Update’in İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler Bölümü, sürücüler ve tüm isteğe bağlı güncelleştirmeleri tek bir yerde görmenizi sağlar. Yeni özellik sayesinde belirli bir sürücüyü güncellemek için artık bir uygulama veya Aygıt Yöneticisi kullanmanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Microsoft’a göre, Windows Update sürücülerinizi otomatik olarak güncel tutar. İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler seçeneği, belirli sürücüler için yükleme ve güncelleştirmeler üzerinde sizi daha fazla özgürlük sağlayacak.

Microsoft yaptığı açıklama ile “İsteğe bağlı tüm güncellemeleri (sürücüler, özellik güncellemeleri ve aylık güvenlikle ilgili olmayan kalite güncellemeler dahil) tek bir yerde görmenizi kolaylaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

Gelecek olan yeni özelliklerin ve geliştirmelerin bir yayınlanma tarihi şimdilik açıklanmadı. Şimdilik bu özellik belirli Windows 10 kullanıcılarında uygulanacak. Bu sayede Microsoft yeni fikirleri kullanıcılarla daha sık test etmesini ve aynı zamanda daha kararlı sürümler sunmasını sağlayacaktır.

Göz atın:   Windows 10 Başlat Menüsünde En Çok Kullanılan Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu