Tiktok Takipçi Satın Al

IP Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu makalede ip adresinizi nasıl öğreneceğinizi detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

IP adresi, cihazınızın bir ağ üzerindeki kimliğidir. İki adet IP adresiniz vardır. Bunların isimleri özel (local) ve açık olarak bilinir. IP öğrenme işlemi günlük kullanım için önemli olmasa da, çeşitli zamanlarda ihtiyaç duyabileceğiniz bir uygulamadır. Örnek vermek gerekirse eğer, oyun oynarken ya da internet hızınızı artırmak istediğiniz zaman IP öğrenme işinize yarar. IP öğrenme işlemi nasıl yapılır? gibi bir soruyu merak etmeye başladıysanız eğer , bu sorunun cevabını verip sizin için en kolay şekilde IP öğrenme işlemi konusuna açıklık getireyim.

IP Öğrenme İşlemi;


IP adresi, kullandığınız dijital aracın ya da web sitesinin hangi lokasyondan internete girdiğini ve hangi internet sağlayıcısını kullandığını tespit etmeye yarar. Bu kod sayesinde bir bilgisayarın hangi lokasyondan ve hangi internet sağlayıcısından internet erişimi sağladığı kolayca öğrenilebilir. IP adresi, 4 adet toplamda 32 bitlik sayı dizisinden oluşuyor ve birbirinden noktalarla ayrılan sayılar maksimum 3 haneli oluyor. IP öğrenme işlemi ile her cihazın ya da web sitesinin kendine has olan IP adresine ulaşabilirsiniz. IP öğrenme işlemi ile ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda IP adresiniz kullanılmak üzere hazır olacaktır.

IP Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

IP Adresimi Nereden Öğrenebilirim?

IP adresinize ulaşmanın en kolay ve en bilinen yolu Google’a girip ‘What’s my IP Address’ yazmaktır. Bu şekilde yazarak açık IP adresinize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Local IP Adresimi Nasıl Öğrenebilirim?

Bilgisayarınızın arama kutusuna yani Windows+r kombinasyonu ile ulaştığınız kutuya ‘CMD’ yazın. Açılan komut sistemine ‘ipconfig’ yazın ve enter tuşuna basın. Ekranda bir anda bir sürü yazı ve numaralar belirecek. Ancak bu yüzden paniklemenize gerek yok. Gelen yazılar ve numaralar tehlike arz etmiyor. Siz ‘Ipv4 Address’ yazan satırı bulmaya çalışın. Bu satırda yazacak olan sayılar sizin Local IP adresinizdir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu