TeknoDiot
     
     
     

EK Water Blocks’tan Intel SSD Soğutucusu Geliyor

EK Water Blocks'tan Intel SSD Soğutucusu Geliyor

Birinci sınıf bilgisayar soğutucusu üreticisi olan EK Water Blocks, Intel Optane 905P NVMe SSD’nin M.2 sürümü için pasif bir soğutucu üretiyor.

Pasif soğutucu, kullanım ömrünü uzatan ve sürücünün sürdürülebilir performansını artıran daha düşük çalışma sıcaklıkları sağlamakta. Intel Optane 905P NVMe SSD’nin, ağır iş yükü döngüleri sırasında termal azaltmayı önleyerek mümkün olan en yüksek performansta çalışmasını sağlar.

Intel Optane 905P NVMe SSD, EK-M.2 Intel Optane Soğutucu gibi özel bir soğutma çözümü olmadan soğuması zor olan, yük altında yaklaşık 9.35 W güç kullanmakta.

Intel SSD Soğutucu Yolda!

EK Water Blocks'tan Intel SSD Soğutucusu Geliyor

Bu çözeltinin EK tarafından soğutma performansı, daha büyük bir dağılma alanı için kanatlı alüminyum soğutucuya ısı aktaran termal pedlerle sağlanmakta. Isı emicinin tasarımı, kolay monte edilmesini, düşük profilli olmasını, kolayca yeniden kullanılabilir olmasını ve estetik olarak müdahaleci olmamasını sağlar.

EK-M.2 Intel Optane Soğutucu, 22110 M.2 Optane SSD’lerle (22 mm genişliğinde, 110 mm uzunluğunda) uyumludur. Anakartta ayrıca tam performans için uygun güç dağıtımının M.2 konektörüne yönlendirilmesini sağlaması gerekecektir. EK-M.2 Intel Optane Soğutucu Avrupa’da yer alan Slovenya’da üretilmiştir ve KDV dahil 19,90 Avro’luk bir üretici fiyat teklifinde (MSRP) EK Web Mağazası ve diğer EK iş ortaklığı olan web sitelerinde bulmanız mümkün kılınmış.

EK Water Blocks'tan Intel SSD Soğutucusu Geliyor

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Logitech, Chrome OS’a Özel Klavye ve Fare Setini Piyasaya Sürdü!

Hüseyin Ceylan

ASUS ROG, Yeni Ürünlerini Tanıttı

Uğur Aydemir

Acer Spin 3 Dizüstü Bilgisayarı Türkiye’de

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.