Windows 10 Kullanan Sayısı Windows 7'ye Yetişiyor!

Windows 10 Kullanan Sayısı Windows 7’ye Yetişiyor!

Abone Ol 

Hayatımıza 22 Temmuz 2009 tarihinde giren Windows 7 sürümü günümüzde de fazlasıyla kullanıcısı mevcut. Elbette yep yeni işletim sistemi olan Windows 10 sürümü sonunda kullanıcı sayısı Windows 7 sürümüne yetişiyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Geçtiğimiz Eylül ayında bir tık düşüş yaşayan Windows 10, dünyanın en popüler işletim sistemi Windows 7’ye yetişiyor görünüyor.

Kaliforniya temelli internet analiz şirketi Net Applications’ın açıkladığı verilere göre Windows 10 sürümü, Ekim ayında bünyesine birçok kullanıcı ekleyerek kendi payını yüzde 38,3’e yükseltti. Windows 10’un Ekim ayı içerisindeki artışı Windows 7 kullanıcı sayısına yaklaştığını göstermekte.

[sp-related style=”light” id=”28505″] [sp-related style=”light” id=”19342″]

Aynı zamanda Windows 7 sürümü %1,6’lık bir düşüş yaşadı. Şu an aralarındaki fark yalnızca %1.1 olarak belirlenmiş durumda. Windows 10 ve Windows 7 daha önce bu kadar yaklaşmamışlardı.

Windows 10, bu ay Windows 7’yi geçecek gibi görünmekte. Bu ay sonunda geçmese bile 2018’in sonuna doğru tamamen geçmiş olacaktır. Tabii ki Windows 10’un Windows 7’yi geçmesi ne Windows 7’nin sonu ne de Windows 10’un kesin zaferi anlamına geliyor.

Windows 10 Kullanan Sayısı Windows 7'ye Yetişiyor!

Son olarak dünyanın en popüler oyun platformu Steam‘in de açıkladığı işletim sistemi kullanım tablosuna baktığımız zaman her şey ortada. 2018 yılının Ekim ayı istatistiklerine göre Windows 10 kullanıcılarının oranı  %61,24’ken Windows 7 yüzde 29,61 oranında kullanılıyor.

Göz atın:   Windows 10 2004 Sürümünde Güncelleme Bildirimi Değişiyor

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!