«
  1. Ana sayfa
  2. Bilgisayar Haberleri
  3. Windows 10 Kullanan Sayısı Windows 7’ye Yetişiyor!

Windows 10 Kullanan Sayısı Windows 7’ye Yetişiyor!

Windows 10 Kullanan Sayısı Windows 7'ye Yetişiyor!

Hayatımıza 22 Temmuz 2009 tarihinde giren Windows 7 sürümü günümüzde de fazlasıyla kullanıcısı mevcut. Elbette yep yeni işletim sistemi olan Windows 10 sürümü sonunda kullanıcı sayısı Windows 7 sürümüne yetişiyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında bir tık düşüş yaşayan Windows 10, dünyanın en popüler işletim sistemi Windows 7’ye yetişiyor görünüyor.

Kaliforniya temelli internet analiz şirketi Net Applications’ın açıkladığı verilere göre Windows 10 sürümü, Ekim ayında bünyesine birçok kullanıcı ekleyerek kendi payını yüzde 38,3’e yükseltti. Windows 10’un Ekim ayı içerisindeki artışı Windows 7 kullanıcı sayısına yaklaştığını göstermekte.

  • Microsoft’tan Zam Kararı!

  • Steam’den Oyuncuları Üzecek Açıklama

Aynı zamanda Windows 7 sürümü %1,6’lık bir düşüş yaşadı. Şu an aralarındaki fark yalnızca %1.1 olarak belirlenmiş durumda. Windows 10 ve Windows 7 daha önce bu kadar yaklaşmamışlardı.

Windows 10, bu ay Windows 7’yi geçecek gibi görünmekte. Bu ay sonunda geçmese bile 2018’in sonuna doğru tamamen geçmiş olacaktır. Tabii ki Windows 10’un Windows 7’yi geçmesi ne Windows 7’nin sonu ne de Windows 10’un kesin zaferi anlamına geliyor.

Windows 10 Kullanan Sayısı Windows 7'ye Yetişiyor!

Son olarak dünyanın en popüler oyun platformu Steam‘in de açıkladığı işletim sistemi kullanım tablosuna baktığımız zaman her şey ortada. 2018 yılının Ekim ayı istatistiklerine göre Windows 10 kullanıcılarının oranı  %61,24’ken Windows 7 yüzde 29,61 oranında kullanılıyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *