Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram’da GİF Şeklinde Gönderi Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Instagram’a GIF şeklinde gönderi paylaşımı yapabileceğinizi detaylı olarak anlattık.

Sosyal medya dünyasının en popüler şekilde kullanılan ismi olarak karşımıza çıkan Instagram, her geçen gün yenilenmeye ve kendini geliştirmeye hızla devam ediyor. Instagram GİF paylaşma işlemi oldukça kolay bir hal alırken, en az 3 ve en fazla 60 saniye olmak üzere GİF paylaşımı gerçekleştirebiliyorsunuz.


Instagram’a son yenilenmeyle beraber gelen GIF paylaşma özelliği kullanıcılardan tam puan aldığı görünüyor; ancak pek çok Intagram kullanıcıları bu özellikten habersiz uygulamayı kullanmaya devam ediyor. Pekiya Instagram’da GIF nasıl paylaşılır?

Öncelikle Instagram sayfası uygulamamızı açıyoruz ve uygulamanın en alt bölümünde yer alan ortadaki “+” butonuna basıyoruz. Instagram’da GİF paylaşmak için yapmanız gereken en önemli şey, sahip olduğunuz “GİF” dosyasını video formatına dönüştürmenizdir. Biz, bu işlemi  yapmak için cloudconvert.com websitesini kullanacağız. Telefonunuzda veya bilgisayarınızda bulunan dosyayı siteye yükleyerek “mp4” formatına dönüştürmeniz gerekiyor.

Adres tarayıcımıza cloudconvert.com yazarak ilgili websitesine giriniz. Select Files butonuna basarak GİF dosyasını seçiniz. Dosyayı seçtikten sonra karşınıza çıkan “GİF” butonuna tıklayınız. Daha sonrasında Video MP4 seçeneklerine tıklayınız. Hemen ardından gelen Start Conversion butonuna tıklayınız. İşlem, internet hızı ve dosya büyüklüğüne göre belli bir zaman alabilir. İşlem bitirdikten sonra Download butonuna tıklayınız.

Dosya telefonunuza indirildikten sonra Instagramda GİF paylaşma özelliğini kullanarak Instagram’da başarıyla paylaşım yapmış olursunuz. iOS işletim özelliğine sahip olan cihazlarda GİF dosyalarını ilgili olan internet sitesine yükleyebilirsiniz, fakat İOS işletimi olan  tüm cihazlara sınırlandırma yüzünden oluşturulan mp4 dosyasını indiremiyorsunuz. Bu nedenle iOS işletimli bir cihaz kullanıyorsanız, dosya çevirme uygulamasını bilgisayarınızda yaparak daha sonrasında oluşturulan dosyayı cihazınıza aktarmanız gerekir. Android işletimli cihazlarda böyle bir durum söz konusu değildir.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu