Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram’da Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Bu makalemizde sizlere Instagram’da fotoğraflar nasıl indirebileceğinizi detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Instagram’da fotoğraf indirme yöntemleri aracılığı ile bu sosyal medya uygulamasında paylaşılmış olan, beğenilen ve kayıt altına alınmak istenen fotoğraflar kolaylıkla edinilebilmektedir. Maalesef ki Instagram içerisinde otomatik olarak fotoğrafların indirilebileceği bir seçenek kullanıcılara sunulmamaktadır. Bu noktada bazı yöntemler ile bu fotoğraflara sahip olabilmek mümkündür.


Instagram’da bulunan bir fotoğrafın kaydedilmesi için uygulanan yöntemlerden ilki; telefonun kendi özelliğini kullanarak screenshot yani ekran görüntüsü almaktır. SS almak, her telefonda farklı şekillerde gerçekleşmektedir. Kimi telefonlarda ekrana temas edilmesi sayesinde ss alınabiliyorken, kimi telefonlarda da güç tuşları kullanılarak ss alınabilmektedir.

Bu nedenle, Instagram’da paylaşılmış olan bir fotoğrafı kaydetmeden önce telefonda nasıl ss alma özelliğinin gerçekleştiği bilinmelidir. Bunun dışında başka uygulamalar aracılığı ile de Instagram’daki fotoğrafı telefona indirebilmek mümkündür.

Instagram'da Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Uygulama Kullanarak Instagram’dan Fotoğraf İndirme

İnternet kullanıcıların hizmetine sunulan bazı programlar Instagram gibi sosyal medya uygulamalarındaki fotoğrafların indirilebilmesine olanak sağlamaktadır. Her programın kullanılış şekli farklıdır fakat bu programların çalışma şekli genel itibari ile benzerdir. Instagram’da fotoğraf indirme yöntemleri içinde bulunan bu seçeneği değerlendirmek için öncelikle söz konusu işlemi yapabilen programın Apple Store ya da Google Play Store aracılığı ile telefona indirilmesi gerekmektedir. Daha sonra indirilmek istenen fotoğrafın URL adresi kopyalanıp bu programa yapıştırılmalıdır. İndir seçeneğinin tıklanmasından sonra istenilen fotoğraf sorunsuz olarak telefona kaydedilmektedir.

Uygulama aracılığı ile Instagram’dan fotoğraf indirirken dikkat edilmesi gereken nokta; telefonun işletim sistemi ile ilgili farklılıktan kaynaklanmaktadır. Dolayısı ile iOS kullanıcıları Apple Store’dan, Android kullanıcıları da Google Play Store’dan kendi telefonlarına uygun olan programı indirmelidir. Bunun dışında, internette bulunan fotoğraf indirme programları telefonlara indirilmemelidir. Aksi durumda telefona zarar gelebilmesi söz konusu olmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu