Dünyanın İlk Katlanabilir Tableti: Lenovo ThinkPad X1 Fold Tanıtıldı - TeknoDiot.com

Dünyanın İlk Katlanabilir Tableti: Lenovo ThinkPad X1 Fold Tanıtıldı

Abone Ol 

Esnek ekrana sahip dünyanın ilk katlanabilir tableti Lenovo ThinkPad X1 Fold, CES 2020’de tanıtıldı.

Lenovo ThinkPad X1 Fold resmi olarak CES 2020‘de tanıtıldı. Bunun sadece bir prototip değil, piyasaya girmeye hazır çalışan bir cihaz olduğunu unutmayın.

Üretici, bilgisayarın hafif alaşımlar, karbon fiber kullanılarak yapıldığını ve bir kilogramdan daha hafif olduğunu vurguluyor.

Açıldığında, kullanıcı 2048 x 1536 piksel çözünürlüğe sahip 13,3 inçlik dokunmatik OLED ekranına erişebilir. Ayrıca “iki” bağımsız ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar modu ve “masaüstü” modu da bulunmaktadır.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Dünyanın İlk Katlanabilir Tableti: Lenovo ThinkPad X1 Fold Tanıtıldı

Lenovo ThinkPad X1 Fold özellikleri

Katlandığında, cihazın yanları arasında fark edilir bir boşluk vardır. Bununla birlikte, Lenovo bu tasarım özelliğini bile iyi kullanmak için kullanmayı başardı.

Dizüstü bilgisayar modunda da kullanılabilen Mini Fold Bluetooth klavyeyi taşımak için gizlenmesi önerilir. Cihaz Intel Core işlemciler, 8 GB RAM, 1 TB’a kadar katı hal sürücülerle donatılmıştır.

Dünyanın İlk Katlanabilir Tableti: Lenovo ThinkPad X1 Fold Tanıtıldı

Lenovo ThinkPad X1 Fold, 2020’nin ikinci yarısında 2.499 dolar fiyatla satışa sunulacak. Kit, gömme menteşeli ayaklı deri kılıf, Mini Fold klavye ve dijital kalem içerir.

Yayınlandığı tarihte, aygıtta Windows 10 Pro işletim sistemi yüklü olacaktır. Gelecekte Lenovo, ThinkPad X1 Fold’u Windows 10X ile birlikte göndermeyi planlıyor, böylece kullanıcılar katlanan bir bilgisayardan daha fazla özellik alabiliyorlar. Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında neler düşünüyorsunuz? Lenovo ThinkPad X1 Fold’un özellikleri ve fiyatı sizce nasıl? Son olarak Lenovo ile ilgili güncel içeriklere Lenovo haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Dünyanın İlk Katlanabilir Tableti: Lenovo ThinkPad X1 Fold Tanıtıldı

Göz atın:   The Witcher Filmi 2018’de Geliyor: Fragman Yayınlandı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu