Tiktok Takipçi Satın Al

Beş Kameralı Huawei Mate 40 Pro Ortaya Çıktı!

Huawei Mate 40 Pro, beş arka kameraya sahip olabilir, tasarım patenti ortaya çıkıyor. Huawei Mate 40 Pro özellikleri nasıl olacak?

Huawei Mate 40 Pro, 2020’ye kadar ilerlemesi beklenen penta-kamera bir parçası olabilir. Huawei Mate 40 Pro akıllı telefonun toplam sekiz kamera sensörü olabilir, bu da Çinli şirket tarafından Almanya’da yapılan yeni bir tasarım patenti.


Huawei’nin en az 2020’ye kadar piyasaya sürmesi beklenmeyen Mate 40 Pro akıllı telefonu, geçen yıl Mate 30 Pro’yu anımsatan tasarımı koruyabilir, ancak arkadaki dairesel hizalamada ek bir kamera sensörü ile gelecek gibi duruyor.

Öndeki üç sensörle birleştiğinde, Huawei Mate 40 Pro’nun toplam sekiz kamera sensörü olabilir; Ve arkadaki beş kamera düşüncesi çok tuhaf değil – piyasada Penta kamera kurulumlarına sahip birkaç akıllı telefon var.

Huawei tarafından Alman patent ajansı DPMA ile sunulan bir tasarım patenti, Mate 30 Pro’nunkine benzer tasarıma sahip, ancak daha önce de belirtildiği gibi normal dört arasında ekstra bir sensörle gösterilir. Şimdi, patentte Mate 40 Pro takma adından bahsedilmiyor ve bunun her zaman 2020’de piyasaya sürülebilecek Mate 30 Pro’nun Mate markalı bir dalı olması ihtimali var.

Huawei Mate 40 Pro Ortaya Çıktı!

Beş Kameralı Huawei Mate 40 Pro Ortaya Çıktı!

Veya sınırlı bir sürüm, premium sürüm olabilir Geçen yıl Porsche Design sürümüne benzer şekilde Mate 30 Pro akıllı telefonun. Bununla birlikte, şirket yılın ortasında Mate markalı bir akıllı telefon piyasaya sürmediği için, bunun olma olasılığı zayıf.

Akıllı telefon markaları daha fazla sensör ve megapiksel ile birbirlerini bir araya getirmeye devam ettikleri için Penta kameralar ilginç bir teklif. Xiaomi, Mi Note 10 ve Mi Note 10 Pro akıllı telefonlarında birincil 108MP sensörünün yanına bir telefoto, alan derinliği, ultra geniş açı ve makro lens takmayı seçti.

Öte yandan, HMD Global’in Nokia 9 PureView‘da beş adet 12MP sensörü bulunuyor. İkisi çekimleri renkli ve üç tanesi tek renkli. Beş sensör aynı sahneyi farklı pozlarda çeker ve ardından beş çekimi, parçalarının toplamından daha fazla ayrıntı sunan tek bir fotoğrafta birleştirir. Huawei’nin Mate 40 Pro ve beş kamera sensörü için ne tür bir uygulama planladığını görmek ilginç olacak.

Hatırlamak için Huawei Mate 30 Pro’da 40MP birincil SuperSensing kamera, 40MP ultra geniş açılı Cine kamera, 8MP telefoto lens ve derinlik algılama için 3D ToF kamera vardı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu