Huawei’nin Yeni İşlemcisi Kirin 820’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Bu yıl Huawei, Kirin 820 5G olarak adlandırılacak yeni bir Kirin yonga seti ile desteklenen yeni orta segment  5G işlemcilerini duyuracak.

Şimdi, Weibo’da yeni işlemcinin detayları ortaya çıktı. Kirin 820 teknik özelliklerinin bazılarını ve temel mimarisini ortaya çıkaran bazı yeni bilgiler var.

MediaTek ve Qualcomm’un orta sınıf telefonlar için birkaç 5G yonga seti olmasına rağmen, Huawei bu zamana kadar henüz bir tane duyurmadı. Bu yeni işlemci ilk olarak Honor 30S’yi güçlendirmesi bekleniyor. Kirin 820 5G olarak adlandırılan yonga setinin özellikleri bugün sızdırıldı.

Bilgi, Weibo’da Digital Chat Station tarafından yayınlandı . Sızıntıya göre Kirin 820, Cortex-A77 CPU çekirdekli 7nm yonga seti ve Mali-G77 GPU olacak. Ayrıca yonga setinin yükseltilmiş bir İSS ve NPU’ya sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Huawei'nin Yeni İşlemcisi Kirin 820'nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Huawei'nin Yeni İşlemcisi Kirin 820'nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Kirin 820 ayrıca şirketin Da Vinci mimarisi tarafından desteklenen gelişmiş Nöral İşlem Birimi‘ni (NPU) kullanıyor. Huawei, Project Da Vinci (D Plan) adlı projeyle ABD’li çiplere olan bağımlılıktan tamamen kurtularak kendi yapay zeka destekli çiplerini üretmeyi planlıyor. Bilgiye göre Kirin 820, Kirin 810’daki Mali G52 GPU ile karşılaştırıldığında 7nm, A76 CPU ve Mali G77 GPU ile üretildi.

Kirin 820 5G yongasetinin yarın, Honor başkanı Zhao Ming tarafından yapılan açıklamaya dayanarak duyurulması bekleniyor. Üst düzey yönetici Weibo’da yarın Vmall, Huawei online alışveriş merkezinin 8. yıldönümü olan bir duyuru olacağını söyledi. Duyuru “çekirdeği yeniden tasarlanmış olan yeni bir ürün” için yapılacaktır. Bu ifadenin yeni yonga seti için bir ipucu olduğu ima edilmektedir.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu