Tiktok Takipçi Satın Al

Lightroom iOS İçin Doğrudan Fotoğraf Aktarımı Özelliğini Getirdi!

Adobe Aralık ayında fotoğrafçılık uygulamalarına yönelik güncellemelerini duyurdu. En önemli özelliklerden biri de iOS ve iPadOS için Lightroom’da fotoğrafları içe aktarma yeteneği.

iOS ve iPadOS 13.2 artık ham dosyaların kameralardan ve hafıza kartlarından doğrudan Lightroom’a alınmasına izin veriyor. Önceden fotoğrafları Lightroom’a almak için fotoğrafları iPad kamera rulosuna, ardından Lightroom’a daha sonra fotoğrafları kamera rulosundan silmek zorundaydı. Artık kullanıcılar iOS kamera rulosunu tamamen atlayabilecek ve aktarımı tek bir adımda gerçekleşebilecek.


Kullanıcıların iOS için Lightroom’un piyasaya çıkmasından bu yana talep ettiği uzun zamandır beklenen bir özellik ancak iPad harici depolama bağlantısını destekleyene kadar gecikti. Bu yılın başlarında Apple, fotoğrafları film rulosundan içe aktabilecek ve daha sonra bunları film rulosundan silebilecek bir Siri Kısayolu aracılığıyla bir geçici çözüm başlattı ancak bugünkü güncelleme sonunda bu geçici çözüme de gerek kalmadı.

Lightroom iOS İçin Doğrudan Fotoğraf Aktarımı Özelliğini Getirdi!

iOS ve iPadOS cihazları, Android ve ChromeOS cihazlarının Kasım ayında aldığı gelişmiş bir dışa aktarma özelliğine sahip olacak. Kullanıcılara meta verileri, filigranları, dosya adlarını, çıktı netleştirmeyi ve renk alanını özelleştirmek için daha fazla seçeneğe ek olarak orijinal DNG, JPEG ve TIF dosyaları olarak dışa aktarma olanağı sunacak. Bugünkü güncellemenin bir parçası olarak, kullanıcılar paylaşılan Lightroom albümlerine web, masaüstü ve mobil üzerinden fotoğraf ekleyebilecekler. Adobe’nin blogunda Lightroom Classic, Lightroom CC ve Camera Raw’daki geliştirmelerin tam listesini buradan okuyabilirsiniz.

 

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu