Tiktok Takipçi Satın Al

Oppo, Dünyanın İlk Ekran Altı Selfie Kamerasını Tanıttı

Oppo, dünyada bir ekran altı ön kamera çözümünü duyuran ilk şirket oldu. Oppo, ilk önce MWC 2019 Shanghai’da dünyanın ilk ekran altında yer alan selfie kamera teknolojisini tanıttı.

Oppo, ışığın kamera sensörüne ekranın altına değmesini sağlamak için ekranda özel bir şeffaf malzeme ve özel bir piksel düzenlemesi kullanıyor. Ayrıca selfie kamera geleneksel ön kameralardan daha büyük ve ayrıca ışığın mümkün olduğunca ulaşmasını sağlamak için geniş bir açıklık lensi bulunuyor.


Şeffaf bir malzemenin kullanılmasına rağmen, ekran kalitesinde hiçbir şekilde ödün verilmemiş durumda.

Ekran altı kamera teknolojisi, Oppo bu konuda yardımcı olmayı hedefleyen algoritmalar geliştirmiştir ve bu nedenle ekran altı kameranın kalitesinin diğer ana cihazlara benzer olduğunu iddia etmektedir.

Oppo yine ilki yaptı!

[sp-related style=”dark” id=”45150″]

Oppo’dan bir ekran altı kameralı ilk telefonu olacak ilk telefon henüz bilgi yok. Ancak ilerleyen zamanlarda bir telefon duyurusu bekleniyor. Oppo’da ekran altı kameralı bir akıllı telefonun IFA 2019’da tanıtması bekleniyor.

Oppo, Dünyanın İlk Ekran Altı Selfie Kamerasını Tanıttı

Oppo, çeşitli cihazlarıyla akıllı telefon pazarında sürekli yenilik yapıyor. Açılan bir selfie kameralı akıllı telefon ile piyasaya ilk girenler arasında yer aldı ve yakın zamanda piyasaya sunulan Oppo Reno amiral gemisi, başka hiçbir telefonun sunmadığı 10x optik zoom sunuyor.

Oppo’nun dünyadaki en iyi 5 akıllı telefon üreticisi arasında olmasının bir nedeni var. Huawei ve Samsung bir yerlerden görerek kendini geliştiriyor ancak Oppo akıllı telefon alanında sessizce yenilikler yapıyor ve benzersiz özelliklere sahip cihazları piyasaya sürüyor. Böyle bir örnek mevcut amiral gemisi, 10x periskop yakınlaştırma özelliğine sahip Reno modelini kullanıcılara sundu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu