Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Kendi Baz İstasyonlarını Üreterek ABD Yasağını Yeniyor

ABD yasağı, akıllı telefon donanım ve yazılım parçaları tedarikinden ayrı olarak Huawei’yi vurdu.

Yasak, Huawei’nin şirketin yeni tanıtılan yüksek hızlı (5G) kablosuz ağlarının ayrılmaz bir parçası olan baz istasyonu adı verilen bilgisayar yongalarını temin edememesini sağlıyor. ABD merkezli yöneticisi Tim Danks’a göre Huawei, baz istasyonunu üretmeyi başardı.


Huawei’nin ABD’nin izleri olmayan 50.000’den fazla yeni nesil baz istasyonunu sattığını açıkladı. Bu, şirketin teknolojik bileşenlere giderek daha fazla güven duyduğunun bir başka kanıtıdır. Bununla birlikte, satış rakamı, Şubat ayında Huawei tarafından satılan toplam baz istasyonlarının sadece %8’ini temsil ediyor ve toplam 600.000 kişi gönderildi.

Bir baz istasyonu, kablosuz telefonları internet trafiği taşıyan sabit hat ağlarına bağlamak için kullanılan, genellikle bavul boyutunda bir makine parçasıdır ve bir sonraki veya beşinci mobil ağ neslinin önemli bir bileşenidir. Telekomünikasyon sağlayıcıları arasında popüler olan Huawei’nin baz istasyonları, fiyat için en güvenilir olanlar arasında yaygın olarak kabul edilir.

Huawei, Kendi Baz İstasyonlarını Üreterek ABD Yasağını Yeniyor

Şirket, daha fazla baz istasyonu üretmek için Hisilicon çip bölümünde üretim hızlandırmayı planlıyor. Huawei’nin hala ABD teknolojisini kullanmakla ilgilendiğini ancak bunları kullanmaya geri dönmesinin pek mümkün olmadığını da ekledi.

Huawei son zamanlarda GMS’ye alternatif olarak kendi HMS’sini tanıttı. Daha önce ABD’nin TSMC’yi Huawei silikon yongaları tedarik etmeyi bırakmaya zorlayıp zorlamayacağı konusunda endişeler bildirmiştik. Sonuç olarak, Huawei zaten TSMC’ye alternatifler üzerinde çalışıyor ve SMIC, beklenmedik bir durumda gerçekleşen bu tür tedarikçilerden biri.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu