2050 Yılına Kadar Mars'ta Bir Milyon İnsan Olacak - TeknoDiot.com

Elon Musk: 2050 Yılına Kadar Mars’ta Bir Milyon İnsan Olacak

Abone Ol 

Geçen gün bir dizi tweet’te SpaceX CEO’su Elon Musk, Mars’ı kolonize etme planları hakkında yeni ayrıntılar açıkladı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Elon Musk, Dünya yörüngesinden 30 gün boyunca Dünya yörüngesinden ayrılan bu gemilerin, Dünya ve Mars’ın her 26 ayda bir seyahat için en iyi hizalandığı zaman penceresini öngörüyor.

Bir Twitter kullanıcısı 2050’ye kadar Mars’ta bir milyon kişiye eşit olup olmadığını sorduğunda, Musk basit bir “evet” ile yanıt verdi.

1000 Yıldız Gemisi

Musk’a göre, uzak bir gezegende bir insan kolonisi inşa etmek için çılgın bir kargo kapasitesine ihtiyacınız olacak. “Hayatın çok düzlemli olması için yılda yörüngeye dönmesi gereken megatonlar gerekiyor” diye tweetledi.

Her Starship her on gemiler olabilir, yani uçuş başına en fazla 100 ton teslim olabilir yörüngesine yılda bir megatonlarca verim olacak. Ayrıca insanlar geldiğinde yapacak çok şey olacak dedi.

Eğlenceli bir düşünce deneyi ve söylemeye gerek yok, SpaceX, Musk’ın iddialı vizyonunu gerçekleştirmek için çalışmalarını kesti.

Elon Musk: 2050 Yılına Kadar Mars'ta Bir Milyon İnsan Olacak

Göz atın:   NASA'nın Çevrimiçi Fotoğraf Kabini ile Mars'ta Fotoğraf Çekin

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu