TeknoDiot.com
   
     

Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS Akıllı Saatlerine ve Dizüstü Bilgisayarlarına Geliyor

Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS Akıllı Saatlerine ve Dizüstü Bilgisayarlarına Geliyor Huawei Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

Huawei işletim sistemi HarmonyOS’u duyurmuştu. Bağlı bir cihaz ekosistemi ve kesintisiz kullanıcı deneyimi oluşturmak için tasarlandı.

Geçenlerde, Huawei‘nin Kıdemli Küresel Ürün Müdürü Peter Gauden, DigitalTrends’e yaptığı açıklamada, HarmonyOS‘un yakında Çin dışında satılan akıllı saatlerde ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek olan “gelecek için bir işletim sistemi” olduğunu söyledi.

Gauden, HarmonyOS’un şirket için yeni bir proje olmadığını ve on yıldan beri geliştirilmekte olduğunu ve Gauden’in 5-10 yıl daha olgunluğa ulaşmasını beklediğini söyledi.

Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS Akıllı Saatlerine ve Dizüstü Bilgisayarlarına Geliyor Huawei Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

“Mevcut cihazlarda kullanılmak üzere tasarlandı” dedi Gauden, yazılım hakkında ve açık kaynak kodlu olması nedeniyle, sadece Huawei tarafından da açıkça görülüyor.

Gauden, HarmonyOS‘un “her şeyi kapsayan ve tüm ürün tipleriyle çalışan tek bir işletim sistemi” olduğunu belirtti.

9 Ağustos’ta resmi olarak ilan edilen HarmonyOS, 10 Ağustos’ta Honor Vision Smart Screen’de piyasaya sürüldü ve yakında diğer platformlara genişletilecek.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.