Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Ekran Altı Kamerasına İlişkin Patent Aldı

Şangay’da yapılan son 2019 Dünya Kongresi sırasında, OPPO ekran altı kameralarını halka duyurdu ve birçok çalışanını etkiledi ve sadece çalışan bir prototip olmasına rağmen olumlu geri bildirimler aldı.

Ancak, OPPO aktif olarak bu kadar az ekranlı kamera geliştiren tek akıllı telefon üreticisi değil gibi görünüyor. Anlaşılan, Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei geçtiğimiz günlerde, kullanıcı Arayüzünün akıllı telefona bir ekran altı kamera sensörü dahil edildiğinde nasıl göründüğüne ilişkin olarak Alman Ticari Markası ve Patent Ofisi ile bir patent başvurusunda bulundu.


Patent tasarımlarından gördüklerimize göre, selfie kameranın düzeni OPPO’dan gördüğümüzden farklı görünüyor. Huawei’nin tasarımında, ekranın altındaki kameranın sol üst köşeye ortalanmak yerine gömülmesini seçmiş durumda.

Huawei’den ekran altı kamera patenti

Huawei, Ekran Altı Kamerasına İlişkin Patent Aldı

Tasarımlarının çoğu, selfie kamerasını kullanıcıların gözünden farkedilemez hale getirme konusunda benzersiz çözümler içeriyor. Çözümlerden biri, selfie kameranın altında oturduğu alanı üst çubuğa entegre etmektir. Şu anda hangi uygulamanın kullanıldığına bağlı olarak, üstteki çubuk uygulamaya ilişkin bilgileri veya ayarları gösterecektir. Örneğin, kullanıcı arama uygulamasını kullanıyorsa, o zaman sol üst alan (selfie kamerayı barındıran) devam eden aramanın süresini gösterecektir.

Bununla birlikte, bazı uygulamalarda, ekran altı kameranın ana hatları, hala belirgin olmasa da, yine de görülebilirdi. Şu anda mevcut selfie kameralarla aynı görüntü kalitesini elde edemeyen ekran altı kameranın geliştirilmesinde oldukça uzun bir yol olduğuna inanıyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu