Tiktok Takipçi Satın Al

Online Ödeme Sistemleri Hangileridir?

Bu makalemizde sizlere online ödeme sistemlerinden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi makalemizde…

Online ödeme sistemleri, günümüzde internet ortamında yapılan alışverişlerin kolaylıkla gerçekleşmesini sağlamaktadır. Online alışverişlerde pratiklik sağlayan ve kişilere kolaylıklar sunan bu ödeme sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır.


Fakat online alışverişlerde birden fazla ödeme yöntemi kullanılmaktadır. Türkiye’de kullanımı gerçekleştirilen bu ödeme sistemleri arasında; İpara, İyzico, Hepsipay, Shopier, PayTR, Türkpos ve PayU bulunmaktadır. Bu ödeme sistemlerinin her birinin özellikleri de birbirinden farklıdır.

İyzico ödeme sistemini kullanan firmalardan bir üyelik ücreti alınmamaktadır. Yalnızca kullanım süresince, satışı yapılan hizmet ve ürünler üzerinden komisyon kesilmektedir. Ayrıca bu ödeme sistemi, internet sitelerine ve de sosyal medya hesaplarına da eklenebilmekte; kullanılabilmektedir.

Online ödeme sistemleri arasında yer alan İpara, yedi farklı bankayla çalışmaktadır. Oldukça basit bir kurulumla çalışan bu sistemde ödemeler bir gün içerisinde alınmaktadır. Multinet güvencesiyle hizmet sağlayan İpara’da dokuz taksit imkânı da bulunmaktadır.

Online Ödeme Sistemleri Hangileridir?

PayU ve PayTr Online Ödeme Sistemleri

PayU ve PayTR, Türkiye’de en fazla kullanımı gerçekleştirilen online ödeme sistemleri arasında yer almaktadır. PayU online ödeme sisteminde müşterilerin kart bilgilerinin saklanması güvencesi bulunmaktadır ve güvenle tercih edilmektedir. Kullanımı esnasında belirli bir ücreti olmayan bu ödeme sisteminin komisyon usulü çalışması söz konusudur. Komisyon da gerçekleştirilen satışın fiyatına göre değişmektedir.

PayTR online ödeme sistemi de oldukça güvenilirdir. Bu sistemde 10 farklı banka ve 11 farklı kart ile işlem yapılabilmektedir. Ödeme, işlemin ertesi gününde müşterilerin hesabına aktarılmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu