Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, 2019’da Mate ve P Serisinden 240 Milyon Sevkiyat Yaptı

Çinli dev teknoloji üreticisi Huawei, Mate / P serisi tarafından teşvik edilen 2019’da 240 milyondan fazla telefon gönderdi.

Huawei, ABD hükümeti tarafından getirilen ticaret yasağına rağmen defalarca rekor sevkiyat tahminleri yayınladı. Şirketin tüketici iş CEO’su Richard Yu geçen yıl Eylül ayında, ABD yasağı olmasa da sevkıyatın 2019’da 300 milyon adedi aşacağını ima etmişti.


Huawei, 2019’da 240 milyondan fazla akıllı telefon ünitesini gönderdiğini resmen açıkladı. Bu rakamın Honor modellerini içerip içermediğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu, Çin’deki yerli üreticilerin en yüksek hacmi ve muhtemelen daha yüksek gelire de dönüşecek. Küresel üzerinde Samsung, 2019 için henüz kendi nakliye tahminlerini açıklamıyor ancak Kore devinin pazar liderliğini sürdürmesini beklerken, Huawei muhtemelen sevkiyat hacmi açısından ikinci en büyük üretici olarak yer alacak.

Huawei’den 2019 yılında rekor sevkiyat!

Ancak, Apple’ın brüt gelir açısından hala Huawei’nin önünde yer almasını bekliyoruz. Huawei’nin dönen başkanı Xu Zhijun, daha önce 2019’daki gelirinin, yıllık %18 artışla 850 milyar Yuan’ı aşacağını açıklamıştı.

Huawei, 2019'da Mate ve P Serisinden 240 Milyon Sevkiyat Yaptı

Şirket ayrıca Mate serisinin ve P serisinin toplam sevkıyatta hayati roller oynadığını açıkladı. Her iki seriden de bu yılki modellerin satışları geçen yıla göre %50’den fazla arttı. Modellerin çoğu, ABD yasağının ardından Huawei’nin odak noktasını değiştirdiği Çin’de satıldı ve gemide Google uygulamalarıyla yeni modeller başlatılamadığından emin olun. Huawei, amiral gemilerinin satışında agresif bir pazarlama formatı kullandı.

Ayrıca Huawei, geçen yıl tahmini 6.9 milyon 5G cep telefonu gönderdiğini açıkladı. Buna ek olarak, Huawei akıllı giyilebilir pazarda da iyi performans gösterdi. Bunların arasında, Huawei Watch 2 üç ayda iki milyondan fazla ünite gönderdi, Huawei FreeBud 3 kulaklıkların ilk ayda bir milyondan fazla rekor sevkiyatı vardı ve Huawei VR Sınıfı satışları ilk günde 10.000 üniteyi aştı.

Yazılım yönüyle Huawei, spor sağlığı uygulamasının toplam kayıtlı kullanıcı sayısının 100 milyon kişiyi aştığını, Huawei terminal bulut hizmetinin şu anda aylık 400 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu ve farklı bölgelerdeki 170’ten fazla ülkeyi kapsadığını açıkladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu