Tiktok Takipçi Satın Al

Android WhatsApp İçin Karanlık Mod Geldi!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a sonunda karanlık mod geldi. Android WhatsApp Beta kullanıcıları karanlık modu aktif şekilde kullanabiliyorlar.

En sonunda WhatsApp beta karanlık modu kullanıcılara sunuyor. WhatsApp uygulaması sonunda karanlık moda kavuştu.


WhatsApp uygulaması Android’de 5 milyardan fazla yüklemeye sahip Facebook’a ait bir sohbet uygulaması ve bir tür karanlık mod getirme eğrisinin oldukça inatçı bir şekilde arkasındaydı.

İlk ipucu 2018’de geldi, sonra geçen yıl özellikle ilgili birkaç sinyal daha gelmişti. Sonunda iyi haber: en son beta sonunda karanlık moda dönmenizi sağlayacak.

WhatsApp karanlık mod (Android beta)

Beta sürümüne kaydolduysanız, sürüm 2.20.13 ile birlikte karanlık mod özelliği Android kullanıcılarına sunuldu. Eğer değilseniz, endişelenmeyin, sadece APK Mirror üzerinden uygulamayı indirip güncelleyebilirsiniz. Whatsapp karanlık mod açma, Android WhatsApp karanlık mod nasıl açılır? soruların cevabı da verilmiş oldu!

Uygulamanın ayarlarına gidip Sohbetler sekmesine dokunduktan sonra, Tema seçiciyi açıp yeni karanlık mod özelliği olan “Koyu” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Android WhatsApp İçin Karanlık Mod Geldi!

Facebook Messenger’dan daha fazla kullanımla, WhatsApp’ın bunun gibi önemli özelliklerin geliştirilmesi ve devreye alınmasıyla öncelik kazanacağını düşünürdünüz. Ama hayır, Messenger geçen Nisan ayında karanlık moduyla halka açıldı. Herhangi bir umutla, bu gelişmenin önümüzdeki birkaç ay içinde istikrarlı sürümlere geçtiğini göreceğiz.

Aslında bir koyu tema seçeneği olarak gelen WhatsApp karanlık mod, bugüne kadar yaygın olarak görülen diğer karanlık modlardan oldukça farklı. Örneğin Instagram, Google Play Store, Gmail gibi uygulamalarda karanlık mod, işletim sistemine gömülü ayarlardan açılıyor. WhatsApp ise uygulama içerisinden ve işletim sisteminden bağımsız olarak koyu bir tema seçeneği sunuyor. Eski cihazlarda ise karanlık mod seçeneğinin bulunmadığı Android 9.0 ve önceki sürümler var.

**Google Play Store dışında uygulamayı yükleme sırasında oluşan sorunlardan teknodiot.com sorumlu değildir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu