Tiktok Takipçi Satın Al

Hashtag Nasıl Yapılır? (Heştek #)

Klavyede hashtag nasıl yapılır? Bu makalemizde sizlere heştek (#) nedir? nasıl yapılır? ve ne işe yarar bunları detaylı olarak anlatıyoruz. İşte Hashtag nasıl yazılır sorusunun cevabı!


Sosyal medya sitelerinde bir durumu belirtmek ve popüler hale getirmek için hashtag # işareti tercih edilmektedir. Hashtag işaretinin kullanımı da Twitter ile birlikte yaygınlaşmıştır. Twitter’la birlikte Instagram, Facebook ve Pinterest gibi diğer sosyal medya platformlarında da yaygınlaşmıştır.

Şimdilerde ise hayatın hemen her alanında karşımıza bu işaret çıkmaktadır. Örnek verecek olursak, Real Madrid – Barcelona maçını izlediğinizde ekranda skor tabelasının altında #RMBRC gibi etiketler çıkar, bu etiketler maçın sosyal medya siteleri üzerinde de konuşulması için çıkarılan etiketlerdir. Hashtag işareti sayesinde fikirlerinizi dünyanın birçok yerinden insanın okumasını sağlayabilirsiniz.

Hashtag Nasıl Kullanılır?

Hashtag işareti genellikle Twitter uygulamasında kullanılmaktadır, Twitter uygulamasının ‘En konuşulanlar bölümü’ incelendiğinde de yer alan konu başlıklarının tamamının ‘#’ işareti ile oluşturulmuş konular olduğu göze çarpacaktır.

İlgili Makaleler

Hashtag işaretini Tweet’in başında, ortasında veya sonunda kullanabilirsiniz, burada tercih tamamen size ait, lakin hesabınız korumalı ise attığınız Tweetler sadece takipçilerinize gösterilecektir.

Hashtag işaretiyle birlikte konunuzu Tweet’inizin içerisine yazabilir ve Tweet’leye bilirsiniz. Hashtag işaretinin ayrı yazılmaması gerektiğini de hatırlatalım. Hashtag kelimesinin Türkçe anlamı incelendiğinde, ‘Başık Etiketi’ veya ‘Etiket’ kelimeleri bizleri karşılamaktadır.

Hashtag Nasıl Yapılır? (Heştek #)

Hashtag Nasıl Yapılır?

Peki hashtag nasıl yapılır? Bilgisayar klaveyesinde Heştek Hashtag (#) işareti yapmak için izlemeniz gereken yol, ‘Alt + 3’, tuşları olacaktır, ‘Alt Gr’ tuşuna bastıktan sonra klavyenizden ‘3’ tuşuna basarak heştek işaretini oluşturabilirsiniz. F klavye kullanan kişilerde aynı yöntemi uygulayarak heştek işaretini oluşturabilir.

Heştek işaretini Unicode şeklinde oluşturmak isteyenler, Tabloda, Unicode bölümüne giderek ‘0023’ kodunu yazabir ve hashtag karakterinin karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz, buradan da kopyalayarak kullanabilirisiniz.

Mac bilgisayarlarda hashtag işaretini oluşturmak içinse, ‘Option + 3’ tuş kombinasyonunu kullanmanız gerekmektedir. ‘Option’ tuşu basılı haldeyken klavyenizden ‘3’ tuşuna basarak Hashtag işaretini oluşturabilirsiniz.

Android telefonlarda klavyenin sol alt tarafındaki simgeler butonu bulunmaktadır, bu butona tıklandığında (#) işareti çıkmaktadır, bu işarete tıklayarak hashtag oluşturabilirsiniz.

iPhone telefonlarda da klavyenin sol alt tarafında rakam simgesi yer alıyor, bu simgeye tıklayarak (#) işaretine ulaşabilirsiniz. Bu içeriğimizde sizlere heştek nasıl yazılır bunun cevabını vermiş olduk. Bu içeriğimizde hashtag nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını sizlere vermiş olduk.

Hashtag Nasıl Yapılır? (Heştek #)

Hashtag Nasıl Yapılır? (Heştek #)

Hashtag Nasıl Yapılır? (Heştek #)

Hashtag Nasıl Yapılır? (Heştek #)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu