Google, Pixel Üretimini Çin'den Vietnam'a Taşıyor! - TeknoDiot.com

Google, Pixel Üretimini Çin’den Vietnam’a Taşıyor!

Abone Ol 

ABD ve Çin birbirleriyle ticaret savaşındalar. ABD hükümetinin Çin’i baskı altına almasının bir parçası olarak, Çin’den ABD’ye yapılan malların ithalatına uygulanan gümrük vergilerini düşürdü. Bunlar Çin’e geleneksel olarak daha uygun maliyetli üretim için Çin’e güvenen Apple gibi birçok teknoloji şirketini etkiledi.

Google’ın ve ürünlerinin bu ticaret savaşından etkilenip etkilenmediğini henüz duymamamıza rağmen, şirketin herhangi bir şansı olmayacak gibi görünüyor. Nikkei’den bir raporda, Google’ın Pixel telefonlarının üretimini Çin’den ve Vietnam’a taşımak isteyeceği, bu sırada süreçte ticaret savaşından kaçınma potansiyeli olduğu önerildi.

Google, Pixel Üretimini Çin'den Vietnam'a Taşıyor!

Söylendiği gibi, aslında Google’ın bazı faaliyetlerini Çin’den dünyanın diğer bölgelerine kaydırmayı ilk kez düşünmüş değil. Bu yılın başlarında, Google’ın Nest ve sunucu donanımı üretimini Tayvan ve Malezya’ya kaydırmak istediği bildirildi. Google rapor hakkında resmi olarak henüz yorum yapmadı, ancak doğru olsaydı şaşırmazdık.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

ABD hükümetinin şu anki yönetimi, daha fazla ürünün eyalette yapılması için baskı yapıyor. Foxconn gibi bazı Çinli şirketlerin, ABD teknoloji firmalarıyla işlerini sürdürmek için bazı faaliyetlerini Çin’den ve ABD’ye taşımayı keşfetmesine neden oldu.

Göz atın:   ASUS, RTX 20 SUPER Serisi Yeni Ekran Kartlarını Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu