Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Koronavirüs Nedeniyle Chrome Güncellemelerini Durdurduğunu Açıkladı

Google kısa süre önce Google Chrome ve Chrome OS’nin geliştiriciler üzerindeki baskıyı hafifletmek amacıyla yeni sürüm yayınlamayacağını açıkladı.

Google, koronavirüs nedeniyle yeni Google Chrome güncellemelerini durdurma kararı aldı. Şirket, geliştiriciler üzerindeki baskıyı hafifletmek istiyor.


Teknik olarak Google, tarayıcı ve işletim sistemi için büyük güncellemeleri askıya alarak geliştiricilerin özellikle koronavirüs salgını nedeniyle evde kaldıkları için uyumluluk açısından herhangi bir değişiklik üzerinde çalışmaya zorlanmasını önlediğini söylüyor.

Google konuyla ile ilgili açıklama yaptı; “Ayarlanmış çalışma zamanlamaları nedeniyle, yaklaşan Chrome ve Chrome OS sürümlerini duraklatıyoruz. Amacımız, onlara güvenen herkes için istikrarlı, güvenli ve güvenilir olmaya devam etmelerini sağlamaktır. Biz ayarlı Chrome 80 dahil edilecektir güvenlikle ilgili güncellemelere, öncelik veririz”. dedi.

Google, Koronavirüs Nedeniyle Chrome Güncellemelerini Durdurduğunu Açıkladı

Video konferans düzeltmeleri geliyor

Öte yandan, kullanıcıların bu zor zamanlarda Chrome 80‘de bırakılması başka endişeleri de beraberinde getiriyor; Ve bu kadar çok insanın bugünlerde evden virüs bulaşma riskini azaltmak için çalıştığı göz önüne alındığında, böyle bir hata kullanıcılar için kolayca ek sorunlara neden olabilir.

Ancak Google, zaten bu sorunu gidermeye çalıştığını söylüyor, bu nedenle video konferans hatalarını ele alabilecek küçük bir güncelleme önümüzdeki günlerde yayına girebilir.

Google, Chrome Canary ve Dev’i güncellemeye devam etmeyi planlayıp planlamadığını belirtmedi, ancak bu iki sürümün özellikle üretim cihazlarında değil, yeni özellikleri test etmeyi amaçladığı için hiçbir şeyin değişme şansı yok.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu