Oppo, 125W Süper Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıtacak - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Oppo, 125W Süper Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıtacak

Oppo, 125W Süper Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıtacak

Çinli dev akıllı telefon üreticisi Oppo’nun yeni akıllı telefonlarında bulunacağı 125W süper hızlı şarj teknolojisi yakında tanıtılacak.

Daha önce 65W hızlı şarj özelliğini  Ace2, Reno4 serisi ve Realme X50 Pro 5G gibi az sayıda OPPO ve Realme telefonu 65W hızlı şarj teknolojisini görme fırsatımız olmuştu.

Xiaomi ve Vivo gibi bazı Çinli akıllı telefon üreticileri 120W hızlı şarj teknolojilerini piyasaya sürüyor. 5G bağlantısı ve yüksek yenileme hızı ekranları gibi üst düzey özelliklerin, 5G’ye hazır telefonlarda çok fazla pil suyu tükettiği bilinmektedir. Bu markaların akıllı telefonun kalınlığını artıracağı için pil boyutlarını 5.000 mAh’ın üzerine çıkarması pek olası değildir.

Bugüne kadar pek çok farklı tüketicinin 100W ve üzeri hızlı şarj teknolojileri üzerinde çalıştığı iddia edilmiş ya da resmi olarak açıklanmıştı ancak şu ana kadar ticari bir üründe böyle bir teknoloji göremedik. Oppo, 15 Temmuz’daki lansmandan sonra duyuracağı Reno Ace modeliyle 100W üzeri hızlı şarjı kullanıma sunan ilk şirket olabilir.

Geçen yıl Ekim ayında tanıtılan Reno Ace, 65W SuperVOOC teknolojisi ile gelen ilk telefon oldu. Hızlı şarj çözümü Reno Ace’nin 4.000mAh pilini yaklaşık 30 dakika içinde şarj edebildi. Oppo Find X2 , Find X2 Pro , Reno4 , Reno4 Pro ve Ace2, 65W hızlı şarj desteği ile gelen telefonlardan bazıları.

125W hızlı şarj teknolojisi ile hangi OPPO telefonun geleceğini söylemek zor. Muhtemelen, bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan bir sonraki Ace serisi akıllı telefonda görülebilir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yandex’ten Yeni Hizmet: Nöbetçi Eczaneler!

Hüseyin Ceylan

Samsung Hindistan’da Dijital Kredi Platformunu Tanıttı!

Yusuf Karcılar

Windows 10 Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?

Uğur Aydemir

2 yorumlar

Avatar
Mustafe Efe 13 Temmuz 2020 at 20:49

vivo da 120w tanıttı.bayağı rekabet oldu

Cevap
Avatar
ozan 14 Temmuz 2020 at 09:43

Oppo guzel bi reklam yüzü bulmuş zaten buda moda oldu once samsung şimdi oppo

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.