Tiktok Takipçi Satın Al

Oppo, 125W Süper Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıtacak

Çinli dev akıllı telefon üreticisi Oppo’nun yeni akıllı telefonlarında bulunacağı 125W süper hızlı şarj teknolojisi yakında tanıtılacak.

Daha önce 65W hızlı şarj özelliğini  Ace2, Reno4 serisi ve Realme X50 Pro 5G gibi az sayıda OPPO ve Realme telefonu 65W hızlı şarj teknolojisini görme fırsatımız olmuştu.


Xiaomi ve Vivo gibi bazı Çinli akıllı telefon üreticileri 120W hızlı şarj teknolojilerini piyasaya sürüyor. 5G bağlantısı ve yüksek yenileme hızı ekranları gibi üst düzey özelliklerin, 5G’ye hazır telefonlarda çok fazla pil suyu tükettiği bilinmektedir. Bu markaların akıllı telefonun kalınlığını artıracağı için pil boyutlarını 5.000 mAh’ın üzerine çıkarması pek olası değildir.

Bugüne kadar pek çok farklı tüketicinin 100W ve üzeri hızlı şarj teknolojileri üzerinde çalıştığı iddia edilmiş ya da resmi olarak açıklanmıştı ancak şu ana kadar ticari bir üründe böyle bir teknoloji göremedik. Oppo, 15 Temmuz’daki lansmandan sonra duyuracağı Reno Ace modeliyle 100W üzeri hızlı şarjı kullanıma sunan ilk şirket olabilir.

Geçen yıl Ekim ayında tanıtılan Reno Ace, 65W SuperVOOC teknolojisi ile gelen ilk telefon oldu. Hızlı şarj çözümü Reno Ace’nin 4.000mAh pilini yaklaşık 30 dakika içinde şarj edebildi. Oppo Find X2 , Find X2 Pro , Reno4 , Reno4 Pro ve Ace2, 65W hızlı şarj desteği ile gelen telefonlardan bazıları.

125W hızlı şarj teknolojisi ile hangi OPPO telefonun geleceğini söylemek zor. Muhtemelen, bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan bir sonraki Ace serisi akıllı telefonda görülebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu