Tiktok Takipçi Satın Al

Google Chrome Güncellemesi, Android Uygulama Verilerini Silen Hata Nedeniyle Durduruldu

Google Chrome 79 güncelleme uygulaması, Android uygulama verilerini silen hata nedeniyle durduruldu.


Google, Android’de Chrome 79 güncellemesini yüzde 50’de durdurduğunu ve şu anda bir düzeltme üzerinde çalıştığını doğruladı.


Google Chrome 79 güncelleme paketi duraklatıldı. Birkaç gün önce Android ve masaüstü platformlarına gelen güncelleme, Android’in yerleşik Web Görünümüne dayanan uygulamalardaki verileri silen bir hata nedeniyle hem geliştiricileri hem de kullanıcıları rahatsız etti. Google Play mağazasında en son Chrome 79 güncellemesine karşı birçok olumsuz yorum var. Google, Chrome 79’un sunumunu yüzde 50’de durdurduğunu ve bir düzeltme üzerinde çalıştığını da doğruladı.

Google Chrome 79 güncellemesi iptal edildi

Google Chrome Güncellemesi, Android Uygulama Verilerini Silen Hata Nedeniyle Durduruldu

“Bu iki seçenekten hangisinin yakında seçildiğini size bildireceğiz. Bu arada, etkilenen paketlerin bir listesini ve herhangi bir hafifletmenin kullanıcılara serbest bırakılıp bırakılmadığının ve hangi sürümlerde, yanıt verenin hafifletmeyle kötü bir şekilde etkileşime girmediğini test edebilmemiz için ayrıntıların toplanması iyi olacaktır. Daha da ekledi.Bu iki seçenekten hangisinin yakında seçildiğini size bildireceğiz. Bu arada, etkilenen paketlerin bir listesini ve herhangi bir hafifletmenin kullanıcılara serbest bırakılıp bırakılmadığının ve hangi sürümlerde, yanıt verenin hafifletmeyle kötü bir şekilde etkileşime girmediğini test edebilmemiz için ayrıntıların toplanması iyi olacaktır.”

Chrome 79 güncelleme hatası, Android’in yerleşik Web Görünümünü kullanan uygulamaları etkilemişe benziyor. WebView, web sayfalarını kendi oluşturma motoruna sahip olmayan, uygulama adına işleyen bileşendir. Android’in en son sürümünde, durum bu olmuştur.

Chrome 79 ile, web verilerinin depolandığı konum güncellendi ve Chromium bug web’deki bir yoruma göre, web uygulamaları ve paketlenmiş uygulamalar tarafından yaygın olarak kullanılan iki depolama türü olan localStorage ve WebSQL verileri sayfa bu, web uygulamaları ve WebView uygulamaları ile yerel verilerin silinmesine neden oldu. Verilerin sağlam olduğuna inanılıyor, ancak bunlara erişmenin yolu yok.

Google Chrome Güncellemesi, Android Uygulama Verilerini Silen Hata Nedeniyle Durduruldu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu