TeknoDiot
     
     
     

Samsung’un 108MP Kameralı Telefonu Hakkında Detaylar Çıkıyor

Samsung'un 108MP Kameralı Telefonu Hakkında Detaylar Çıkıyor

Samsung, 108MP kamerasıyla Galaxy telefonuyla ilgili detaylar ortaya çıkıyor.

Samsung, üç ay önce 108 megapiksel kameralı bir akıllı telefon ISOCELL Bright HMX kamera sensörü yaptığını duyurdu.

O zamandan beri, birçoğu şirketin sensörü akıllı telefonlarından biri için kullandığını görebilir miyiz diye merak ediyor. Bunu henüz yapmadı ama Samsung’un kendi uygulamalarından biri şimdi bu sensörün yaklaşmakta olan bir Galaxy telefonunda kullanılabileceğine dair bir ipucu verdi. Bu cihaz mutlaka Galaxy S11 olmak zorunda değil, ancak bu teoriyi destekleyen bazı söylentiler de var.

Samsung nihayet 108MP kamerasını Galaxy telefonunda kullanabilir

Samsung, bu 108MP kamera sensörünü Xiaomi ile işbirliği içinde yaptı. Sensörü birkaç akıllı telefonunda kullanan tek üretici. Ancak, sensörün artık bir Samsung akıllı telefona girebileceği anlaşılıyor.

XDA-Developers, bu hafta yayınlanan üçüncü One UI 2.0 beta ile gelen Samsung Camera uygulamasında 108MP çıkış çözünürlüğü desteği ile karşılaştı. Uygulama şimdi tam olarak 108.000.000 piksel veya 108MP için 12.000 x 9.000 piksel çözünürlüğü destekliyor.

Samsung'un 108MP Kameralı Telefonu Hakkında Detaylar Çıkıyor

Uygulama kodunda Galaxy S11’in Samsung’un 108MP kameralı ilk cihazı olacağını önerecek hiçbir şey yok. Galaxy S11 hakkındaki söylentiler, geniş açılı fotoğraflar için 108MP birincil sensöre ek olarak 5x optik zoom lensine sahip olacağını gösteriyor. Ancak bu noktada kesin olmaktan uzak.

Geçmiş herhangi bir gösterge ise, Samsung, destek donanımını gelecekteki bir cihaza gönderme niyeti olmadan bu çözüme destek eklememiştir. Bu sensörle birlikte gelen Galaxy akıllı telefonun tam 108MP çözünürlükte fotoğraflar üretmesi pek mümkün değil. Düşük ışıklı fotoğrafçılığın geliştirilmesi için, Samsung’un piksel tarama teknolojisini kullanması için iyi bir şans var. Sesi azaltmak için birden fazla pikseli bir süper pikselde birleştirme yöntemidir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Xiaomi Mi 10, Snapdragon 865 Yonga Seti Kullanan İlk Çin Cihazı Olacak!

Yusuf Karcılar

Yeni Sony RX100 Sonunda Mikrofon Girişine Sahip!

Adil Anıl Öktem

Çöken iPhone’ların Nedeni Belli Oldu!

Adil Anıl Öktem

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.