Tiktok Takipçi Satın Al

Foxconn’un Kazancı, iPhone 12 Talebine Göre %44 Arttı

Foxconn’un (Apple’ın en büyük tedarikçilerinden biri) ana şirketi Hon Hai, 2021’in ilk çeyreğinde kazanç olarak 47 milyar ABD Doları kaydetti.


Bu, görünüşe göre artan talebe bağlı olarak yıllık yüzde 44’lük bir artışa işaret ediyor. yeni iPhone 12 serisi için.

Bir AppleInsider raporuna göre, iPhone 12 serisine ev işçilerinden gelen yüksek talep, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44 artışla bu yılın ilk çeyreğinde kazancını artırdı. Bildirildiğine göre, bu artışın birincil nedeni, Apple 5G özellikli telefonların popülaritesi ve yüksek talebi ve Coronavirus salgınının neden olduğu artan evden çalışma eğiliminden kaynaklanıyor.

Özellikle, tedarikçinin viral salgın nedeniyle büyük bir kâr düşüşü bildirmesinden bir yıl sonra yüzde 44’lük önemli artış geldi. Bununla birlikte, son çeyrekte şirket 47 milyar ABD Doları kazanç elde etti. Bu miktarın 15,43 milyar ABD Doları sadece Mart ayındaki satışlardan elde edildi. Rapor ayrıca Foxconn’un ana şirketi Hon Hai’nin son iki çeyrekte yüzde 57 büyüdüğünü de ekliyor.

Foxconn'un Kazancı, iPhone 12 Talebine Göre %44 Arttı

Bu artış, şirketin elektrikli araç endüstrisine yönelik planlarından da kaynaklanıyor. Ayrıca Hon Hai, 2022’ye kadar sürebilecek parça kıtlığı konusunda da uyarıda bulundu. Bu, sevkiyatlarını yüzde 10’a kadar etkileyebilir. Farkında olmayanlar için, dünya, büyük bir yarı iletken kıtlığından ve onun uzantısı, dünya çapında çeşitli endüstrileri etkileyen yongalardan muzdariptir

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu