Firefox, VPN Uygulamasını Android İçin Yayınladı - TeknoDiot.com

Firefox, VPN Uygulamasını Android İçin Yayınladı

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Çok sevilen Firefox web tarayıcısının arkasındaki kuruluş olan Mozilla, bir süredir VPN hizmeti oluşturmayı geliştirmeye başladı ve sonunda tamamladı.

Opera gibi tarayıcılarla paketlenmiş VPN’lerin aksine, Mozilla her zaman ücretli bir hizmet olmasını ve kullanıcı verilerinden yararlanmamasını sağladı. VPN hizmeti hala kapalı bir beta sürümündeyken, bunun için Android uygulaması artık kullanılabilir durumda.

Firefox Özel Ağı‘nın resmi sitesinde bilmeniz gereken her şey vardır. Hizmet, kayıt tutmama politikası olduğunu iddia eden Mullvad VPN tarafından desteklenmektedir.

Karşınızda Firefox VPN uygulaması

Firefox Özel Ağı, OpenVPN veya IPsec gibi daha geleneksel protokoller yerine, daha yüksek hızlar ve gelişmiş şifreleme sunmak üzere tasarlanmış daha yeni WireGuard standardını kullanır. Çoğu VPN hizmeti, WireGuard’ı desteklemediğinden, bu muhtemelen Firefox’un hizmetinin temel avantajıdır.

Firefox Özel Ağı ayrıca 30’dan fazla ülkedeki sunuculara ve aynı anda beş bağlantıya kadar desteğe sahiptir. Firefox bunun “sınırlı süreli beta fiyatlandırması” olduğunu söylese de, hizmet şu anda aylık 5 dolar olarak satın alınabiliyor.

iPhone ve iPad’lere Nasıl VPN Kurulur?

Logitech G Çekiliş

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu