Facebook, Onavo VPN'i Play Store'dan Kaldırdı! - TeknoDiot.com

Facebook, Onavo VPN’i Play Store’dan Kaldırdı!

Abone Ol 

Facebook Onavo VPN’i kullanıcı gizliliği hakkında bir tartışması olan uygulamayı Play Store’dan çıkardı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Facebook gelecekteki olası sorunlara karşı önlem almak için Onavo’yu kaldırıyor. TechCrunch tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook veri toplamamak için Onavo’yu kapatmayı planlıyordu. Mart 2018’de Facebook’un VPN uygulaması Onavo Protect incelemeye başlandı ve Ağustos 2018’de Apple bu uygulamayı kullanıcı gizlilik politikası nedeniyle kaldırmıştı.

Apple‘ın iOS Kullanıcılarına ulaşma politikalarını kötüye kullandığından Apple sonunda Facebook’un sertifikasını iptal etti. Yani Facebook‘un araştırma uygulaması App Store’dan kaldırıldı. Ancak Facebook Android üzerindeki faaliyetlerine devam etti. Artık Facebook Onavo’yu Google Play Store’dan çıkardı çünkü daha fazla kafa karışıklığını önlemeyi planlıyor.

Facebook, Onavo VPN'i Play Store'dan Kaldırdı!

Bir Facebook sözcüsü bu konuya ilişkin olarak

“Daha iyi ürünler oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla Onavo programını sonlandıracağız, çalışmalarımız ödül temelli olacak.” dedi.

Facebook ayrıca araştırma testlerini yapan çalışanların işe alımını da durdurdu. Onavo Protect’in kapatılmasının yanında, Facebook artık araştırma uzmanlarını işe almamaya karar verdi. Bu durum, herkes için Facebook’un kullanıcı verilerini toplamya ne denli niyetli olduğunu belirtiyordu şimdi ise tam tersi. Facebook gizlilik politikaları konusunda halkın güvenini kazanmaya çalışıyor.

Fakat yalnızca zaman bize Facebook’un kullanıcı gizliliğine bakış açısının gerçekten değişip değişmediğini gösterecek. Yada istenmeyen faaliyetlerine devam etmek için farklı bir plan geliştiriyor olabilirler.

Göz atın:   Türkiye'de Fidye Virüsü Saldırısı Tekrar Başladı, Aman Dikkat!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!