Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook, Onavo VPN’i Play Store’dan Kaldırdı!

Facebook Onavo VPN’i kullanıcı gizliliği hakkında bir tartışması olan uygulamayı Play Store’dan çıkardı.

Facebook gelecekteki olası sorunlara karşı önlem almak için Onavo’yu kaldırıyor. TechCrunch tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook veri toplamamak için Onavo’yu kapatmayı planlıyordu. Mart 2018’de Facebook’un VPN uygulaması Onavo Protect incelemeye başlandı ve Ağustos 2018’de Apple bu uygulamayı kullanıcı gizlilik politikası nedeniyle kaldırmıştı.


Apple‘ın iOS Kullanıcılarına ulaşma politikalarını kötüye kullandığından Apple sonunda Facebook’un sertifikasını iptal etti. Yani Facebook‘un araştırma uygulaması App Store’dan kaldırıldı. Ancak Facebook Android üzerindeki faaliyetlerine devam etti. Artık Facebook Onavo’yu Google Play Store’dan çıkardı çünkü daha fazla kafa karışıklığını önlemeyi planlıyor.

Facebook, Onavo VPN'i Play Store'dan Kaldırdı!

Bir Facebook sözcüsü bu konuya ilişkin olarak

“Daha iyi ürünler oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla Onavo programını sonlandıracağız, çalışmalarımız ödül temelli olacak.” dedi.

İlgili Makaleler

Facebook ayrıca araştırma testlerini yapan çalışanların işe alımını da durdurdu. Onavo Protect’in kapatılmasının yanında, Facebook artık araştırma uzmanlarını işe almamaya karar verdi. Bu durum, herkes için Facebook’un kullanıcı verilerini toplamya ne denli niyetli olduğunu belirtiyordu şimdi ise tam tersi. Facebook gizlilik politikaları konusunda halkın güvenini kazanmaya çalışıyor.

Fakat yalnızca zaman bize Facebook’un kullanıcı gizliliğine bakış açısının gerçekten değişip değişmediğini gösterecek. Yada istenmeyen faaliyetlerine devam etmek için farklı bir plan geliştiriyor olabilirler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu